כש-LG הרגה סופית ובלי להתכוון את הטלפון המודולרי

אני חייב להודות שדי נשביתי בקסמו של קונספט הטלפון המודולרי ולא משנה איזה חברה יציבה ו/או חברת הזנק הציעו אותו (דוגמה 1, דוגמה 2). זה אפילו נראה ממש ברור מאליו שאני אוכל להרכיב את הטלפון החכם שלי בדיוק כמו שאני רוצה, עם איזו מצלמה שאני רוצה, עם כמה זיכרון אחסון שאני רוצה, ואפילו עם רמקולים כאלו או אחרים או שבב קולי איכותי יותר או פחות. זה אפילו נראה לי אחלה בסיס לשדרוג לפי כמות הכסף שיש לי בכיס ואני יכול להפנות לרכישות. למה לרכוש בכל פעם מכשיר חדש אם אפשר להחליף מודול ולשדרג?

אבל זה חלום ששיברו כנראה היה ברור רק שלא ממש שמתי לב, גוגל (Google) החליטה באיזשהו שלב לצאת מהסיפור אחרי שכבר סיפרו לנו שיש מועד להשקה ראשונה בדרום אמריקה, שכבר נבחרו המדינות הראשונות שיזכו לראות את הבסיס מקרוב, וגם אחרי שסיפרו לנו שיש לא מעט חברות, כמו טושיבה (Toshiba) לדוגמה, שעובדות על מודולים שיתאימו גם למכשירים של גוגל. אם תרצו Android Modular Hardware 0.5.

אבל כנראה שזה לא היה צריך לקרות, ובאה ההשקה של מכשיר הדגל החדש של LG, כן זה שקוראים לו G6, ושלח את כל התחום הזה לבית הקברות לטכנולוגיה לא שימושית, לפחות עד הסיבוב הבא – ואם לשפוט לפי המציאות הווירטואלית שמנסים לדחוף לנו בכוח לגרון, יהיה סיבוב הבא.

ולמה דווקא G6 הוא הסמן? אני לא חושב שב-LG חשבו שהם יהיו הסמן לחיסול הנושא, הם פשוט החליטו לחסל ולהשאיר מאחור את החברים של G5 כי זיכרון. כי לא משנה מה תגידו על LG, ואם אתם כן אוהבים אותה או לא, היא דווקא האמינה בטלפונים מודולריים. היא דווקא כן האמינה שאפשר לקחת טלפון בסיסי, ברמה כזו או אחרת, ולהוסיף לו מסביב כל מיני דברים בשיטה כזו או אחרת. אבל אז היא הבינה בדיוק מה חושב על זה השוק שפשוט, איך נאמר זאת בעדינות, לא ממש קנה את זה.

ואם הציבור לא קנה את זה, וממש אבל ממש לא חיכה לסיבוב שני משודרג או משופר – כן, הרבה יותר גרוע שיש פשוט חוסר עניין – אז מה זה אומר על טלפון מודולרי מלא?

מתברר שההתלהבות נרשמה בקרב קהל הטכנולוגי שמכור לחידושים. אבל הקהל הזה, כולל אני כמובן, הוא קטן ולא ממש מייצג את ציבור הרוכשים. וכשחברה באה וניסתה היא קיבלה את האצבע האמצעית גם אם זה היה הרבה יותר מנומס. אז ככה יכול G6 החדש לרשום לעצמו לזכותו/לרעתו גם את המסמר בארון הקבורה של המכשירים המודולריים. וכן, כמובן שעד הסיבוב הבא.

תגובות

  1. אליהו
    • צבי קצבורג

השארת תגובה