בינג באנג בונג

במסגרת הניסויים שלי נתתי איכשהו, מבלי משים, ל-bing (בינג) להפוך למנוע החיפוש שלי – לפחות כברירת מחדל – תחת Firefox (פיירפוקס) דווקא. מישהו לא יודע עדיין מה זה בינג? אפשר לומר זאת בדרך מובנת, גם אם היא תרגיז כמה אנשים בדרך: זה הגוגל של מיקרוסופט. ובכל מקרה, לפני שנברח מהר מהנקודה המרכזית לטעמה נפתח פוסט זה – בדיוק כמו שהוא הפך למנוע ברירת המחדל שלי, אני גם משתמש בו מבלי לחשוב יותר מדי. אני מחפש? הוא מוצא, ובדרך כלל הוא מוצא.

איני מתיימר להיות מומחה למנועי חיפוש. ההפך. אני משתמש ממוצע מאוד, מאלו שזורק כמה מילים בשדה ומקווה לטוב בדרך כלל, ורק אם לא מוצא כלום מתחיל באמת לנסות להתאמץ ולזקק את השורה שלי. לכן, כמשתמש ממוצע, אני חייב לומר שבינג אולי לא עושה לי משהו מיוחד, אבל הוא עושה את העבודה שלו בדיוק כמו שמנוע החיפוש של גוגל עושה את זה כשאני צריך. איני זוכר שחיפשתי משהו ולא מצאתי ועברתי למנוע השני כדי למצוא, ואכן מצאתי.

וזה לדעתי המבחן של מנוע חיפוש – שלא ממש אכפת לך איך קוראים לו, אלא הוא עושה את מה שצריך שאתה כבר צריך אותו. אני לא הרגשתי את זה עם Live Search, אני בהחלט מרגיש את זה עכשיו עם בינג.

רק שלא תבינו אותי לא נכון: אני לא חושב שבינג יותר טוב מגוגל. אין לי כלים לכמת מי מהם יותר טוב. הטענה היחידה שלי היא שעבור המשתמשים הממוצעים, בינג, כך נראה לי לאחר זמן מה של שימוש בלי משים, בהחלט עושה את העבודה.

ודרך אגב, אם בגוגל מגגלים אחר מידע, אז מה עושים בבינג, מבנבגים? באנגלית, שוב, זה נשמע הרבה יותר טוב: I googled it או I binged that. אח אליעזר אליעזר, איך לא חשבת על זה שיום אחד תגיע המרשתת לחיינו?

4 תגובות

 1. אז מה בעצם? אין לו אפילו יתרון אחד מהותי על גוגל?
  ביינתים מזפזוז מהיר ראיתי שני חסרונות:
  הוזיאוליות שלו םחות נעימה לעין ויותר חשוב מזה, בגוגל אם יש טעות כתיב, הוא מציע מצידו הצעת תיקון. כאן לא ראיתי אופציה כזו

 2. גילגלתי בגוגל את שמי – קיבלתי 52 תוצאות קבילות (הגעתי לסוף העמודים וניפיתי את הכפולים)
  בבינג היו 22….

 3. היי ליבי
  אנין ספק שבינג עדיין רחוק שנות אור מגוגל בנושא החיפוש, אבל מכיוון שאת גיגלת את שמך, אני גיגלתי ובינבנגתי את שמי – הרלבנטיות לא הייתה רבה בשני המקרים, ודוקא במקרה שלי בינג הוציא כמה תוצאות יותר… תוצאה מקרית, בקיצור. הטענה שלי היא שברמה הכללית, עבור המשתמש הממוצע, בינג בדרך כלל יספק את התוצאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.