גם במינינובה אומרים שלום

אז, בעבר הלא כל כך רחוק כמו שחושבים, כשמכונות הדפוס היו יוצאות לעבודה אחרי שהסדרים היו מסדרים אותיות בקופסאות מתכת גדולות, המשפט ‘עוד לא יבש הדיו’ היה בר משמעות אדירה בהשתנות של ידיעה חדשותית ממצב מסוים אחד, למצב מסוים אחר. הסדרים כבר הלכו מזמן, הדיו עוד כאן עוד קצת, והעיתונות המודפסת מתקרבת לקיצה, אבל המונח יישאר לעד, וטוב שכך.

כי הנה, עוד בקושי עברו כמה שעות מאז הפוסט על מה שקרה לתעשיית המוזיקה בשבדיה לאחר סגירת אתר קישורי הטורנטים הידוע The Pirate Bay, ובעקבות בעיות שינה לא ממש קלות, בדקתי את קורא הרסס שלי רק כדי לגלות שגם מינינובה יצא מהתמונה בכל מה שקשור לקישורי ביטורנט לא חוקיים, האתר אף פרסם על כך הודעה מיוחדת בבלוג שלו. מתברר שהמלחמה של חברות המדיה החוקית עושה את שלה בסופו של דבר, וזה כבר האתר הרציני השני שנופל חלל תוך זמן קצר מאוד.

מכיוון שאני אני, מיד קפצה לראשי השאלה הבאה: מה יעשה עכשיו מנכ”ל נענע10 גיא אריאב? בלהט סגירת הפרטים על שילוב נענע10 בתוך MSN ישראל היכן הוא יחפש את הקבצים שלו, כי אם אתם לא זוכרים, אני אזכיר לכם, הבן אדם הרי המליץ על מינינובה כמקור.

הצעד השני היה ללכת לאתר הטוקבקים של המדינה. אילנה ברודו כבר פרסמה כמובן את הידיעה המתאימה, אבל אותי עניינו יותר התגובות. קודם כל מספרן המועט הפתיע אותי יותר מקול: בקושי עשר וחצי בערב הייתה השעה על שעון פרסום הידיעה ובכל זאת בקושי שבע תגובות עמוק אחרי חצות הלילה. אחת מהן מאוד צפויה כמובן: “מלחמה אבודה מראש… זה לא ייפסק לעולם”, אבל אחת מפתיעה של בחור/ה בשם נתי:

“מה יעשה דור שלם שהתרגל לקבל בחינם בלי אכפתיות לחוקי או לא חוקי, פשוט כי זה קל, ועכשיו חוסמים לו הכל…
מה שבטוח, ספק רב אם יפתחו את הארנקים, במיוחד בזמן משבר.
מבחינת המוכר, זה עדיין יורגש כמו חרם צרכנים חזק וארוך”.

אז כן, זה אולי לא יגרום באופן מיידי לעוד עלייה במכירות, למרות המספרים השבדים, אבל אם למישהו היה ספק שכן אפשר לשתק את תעשיית קישורי הביטורנט ודומיה, אז הנה. וגם מי שטוען שיש עוד 30,000 אתרים כאלה יודע שזה לא ממש נכון: The Pirate Bay ו-Mininova היו ממשפחת המלוכה, ולעיתים קרובות כשהורגים את המלך והמלכה, כבר קשה מאוד למצוא יורשים ראויים. מבחינת אגו, אין ספק שצד התובעים סובל מבעיות כאבים בחזה שנישא בגאווה, הצד של המורידים והמשתפים סובל עכשיו מכאבי בטן דווקא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.