ענן הטוויטר האישי שלי

לפעמים יש שעשועים נחמדים באינטרנט שפשוט כיף לשחק עמם למרות, שאיך נאמר, הם לא ממש מוסיפים ערך אמיתי לחיים האישיים שלנו ואתם יודעים מה, אפילו לא לחיי הגלישה באינטרנט. אבל הם נחמדים. ואחד כזה בדיוק הוא ה-TweetCloud שהוא יישומון חביב שעושה משהו שגם ככה רובנו, לפחות, עושים בבלוגים שלנו: מייצר ענן נושאים. רק שבמקרה הזה מדובר בנושאים (או מילים למעשה) שהוזכרו הכי הרבה פעמים בציוצים שלנו בתקופת זמן לפי בחירה.

כל מה שצריך לעשות הוא לבצע רישום קצר, כשכמובן אפשר פשוט לספק את הפרטים בהם משתמשים להתחבר לטוויטר (Twitter), וזהו. אחר כך ההחלטות שצריך לקבל אפילו קלילות יותר: בוחרים תקופת זמן (יום, שבוע, חודש, 3 חודשים, 6 חודשים או שנה), בוחרים את גודל הענן מבין ארבעה גדלים זמינים, לוחצים על אישור ומחכים זמן מה. משתמשי טוויטר פעילים במיוחד אולי יזדקקו לזמן המתנה ממושך משהו, אבל גם במקרה של שנה לא ממש יש זמן להכין קפה.

התוצאה,כמו שאמרתי, נחמדה גם אם לא ממש שימושית. בתמונה המצורפת רואים את בחירת הענן שלי: בינוני למשך חודש. באופן לא מפתיע רוב המילים שמופיעות כאן הן מעולם המחשבים והשימוש באינטרנט באופן מובהק. בהתחלה ציפיתי שלחיצה על מילה תוביל אותי לדף חיפוש ישיר בטוויטר, מאפיין שהיה יכול באמת להפוך את הכלי הזה לקצת שימושי יותר, אבל זו רק תמונה, וגם זה מספק.

אז נכון שאני חושב שטוויטר הוא לא ממש כלי מושלם לכולם, כמו שאפשר לראות בפוסט הקודם שלי,  אבל אני משתמש בו ומעקב מעין זה לפחות מבטיח שאני רוב הזמן נמצא שם באמת בגלל העבודה. נו. טוב.

TweetCloud מאפשר בעמוד הראשי לראות את העננים שיצרו משתמשים אחרים , וזה אולי כדי לספק את יצר הסקרנות, והוא עושה אפילו דבר חביב עוד יותר: הוא שומר עבור המשתמשים את העננים שהם יצרו, כך שאפשר לבצע מעקב כדי לראות שינויים בהתאם לגודל ותקופת שימוש, כולל של משתמשים אחרים. כל ענן שמור ניתן למחיקה, וכל ענן שלוחצים עליו מוצג לראווה עם רשימה מסודרת ונקייה של הנושאים המוזכרים בענן לפי סדר החשיבות שלהם.

כמו שאתם רואים, השפה היחידה היא אנגלית וזה אומר שבערך 75 אחוזים מהציוצים שלי לא בענן, אבל עדיין, עבור אלו שמרבים לעשות את זה באנגלית, זהו כלי סופר נחמד גם אם לא כזה שממשיכים להשתמש בו באמת לאורך זמן.

עוד משהו שכדאי לקרוא >  ביז סטון היה עייף כנראה, ולא היה לו כוח לעיתונאים, או שהוא שמר בבטן לטובת אחרים מסוימים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.