על עזרה לקשר חייזרי ועל עזרה ממוחשבת בכלל

אין ספק שאחת הידיעות היותר הזויות שקראתי לאחרונה, ובטח היום, היא זו שמדווחת על מנהל רשת בבתי ספר שהתפטר לאחר שנחשד בגניבת מחשבים כדי לעזור למצוא חייזרים (וכנראה בדרך, כדי להשתעמם גם כדי להוריד כמה וכמה חומרים שקשורים לפורנו, כי צריך הרי להעביר את הזמן איכשהו). בידיעה בפורטל של אנשים ומחשבים (גילוי נאות, אתר שאני תורם לו תכנים לא מעטים תמורת כספים) נכתב כי:

“מנהל רשת בבתי ספר במחוז גילברט שבמדינת אריזונה התפטר מתפקידו, לאחר שעל פי החשד, גנב מחשבים של המחוז והוריד לכל אחד מהם תכנים פורנוגרפיים, וכן את תוכנת [email protected] תוכנה זו נכתבה באוניברסיטת ברקלי ומחפשת אותות רדיו כדי לנסות ולאתר חייזרים”.

מעבר להיבט הקומי שבעניין, ואם לארי דייויד היה שם בסביבה הוא היה עושה מזה בטח מטעמים בסדרה הנפלאה שלו “תרגיע”, הוא העלה לפחות בצורה מסוימת שוב לכותרת (נו, טוב, כותרות) את פרויקט SETI, פרויקט בו אנשים תורמים זמן מחשב כדי לעזור לחפש חייזרים בעולם החיצון מתוך אמונה שאנחנו לא לבד ביקום הענק והמדהים הזה.

אני באופן אישי לא תורם את המחשב שלי לפרויקט הזה, אבל מזה כמעט שנה מותקנת אצלי במחשב תוכנה קטנה שקשורה ל-Progress Thru Processor, יישום מבוסס המערכת של Gridrepublic הנתמך על ידי אינטל שמוצע כיישום עבור משתמשי פייסבוק. היישום הזה תורם זמן מחשב פנוי עבור שלושה פרויקטים שונים, הוא יושב במגש המערכת שלי בחלונות ונכנס לעבודה בכל פעם שאני נוטש את המחשב. מכיוון שאיני מכבה בדרך כלל את מחשבי, הוא לפעמים מקבל לילה שלם לעבודה (יש לו גם מצגת יפה בתור שומר מסך שמאפשרת לעקוב אחרי ביצוע הפרויקטים).

אני יודע שזו תרומה זעירה, אבל כן, זה גורם לי להרגיש קצת טוב. לפחות אני עושה משהו עם המחשב שלי שהוא לא רק לטובתי האישית אלא לטובת ציבור מסוים שזקוק לזמן המחשוב הזה, גם מבלי שאני לומד יותר מדי על מחשוב שריגי.

אשמח לקבל עדכונים, ולעדכן בהתאם, לגבי פרויקטים נוספים דומים.

תגובה אחת

  1. מודל עסקי מענין הפורנו עם חייזרים. למה לא חשבתי על זה קודם ….. למעשה, איזו סיבה יותר טובה מזו יש לחיפוש חייזרים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.