הישראלים לא פריירים של אף אחד, אפילו לא של אפל ולא של iPhone

אז תגידו, כמה מכם היו אתמול בחנויות של אחת מהחברות הסלולריות כדי לרכוש טלפון אלוהי מתוצרת החברה שעושה הכל כרצונה וכולם רצים אחריה בששון, שמחה והתנדבות כמעט בכל מקום בעולם? אם מישהו היה פותח אתמול את כל מהדורות החדשות במקביל, הוא היה בטוח שהמשיח הגיע ולא פחות. שידור ישיר מהחנות של סלקום, שידור ישיר מהחנות של פלאפון, ה-iPhone סוף סוף מגיע לארץ באופן רשמי. במשך היום כל האתרים נלחמים ביניהם מי יחשוף קודם כל את תוכנית המחירים של החברות, שגם ככה שלחו את כל ההודעות דרך היחצ”נים לכל מי שהיה מוכן להקשיב להם וגם למי שלא ממש התעניין ולא ממש מכסה את התחום. רק פרטנר שמרה על טון מינורי יחסי, אבל אני לא יודע אם זה באמת בגלל שהיא הבינה שאין מה לחגוג יותר מדי או שפשוט אין שם כסף לחגיגות מיותרת לאחר העברת הידיים לאילן בן-דב. אתרים לא מעטים עטפו את ההשקה בכתבות על טיפים, תוכנות מומלצות ועוד ועוד כיד הדמיון הטובה, וכבר כתבתי אבל אחזור ואכתוב: כאילו השיקו כאן את חמורו של המשיח, אם לא המשיח עצמו, ולא טלפון שכבר נמצא שנתיים בשוק ומשדרג את עצמו אמנם מדי פעם בשם חדש, אבל לא ממש בשימושיות שפורצת גבולות כל פעם מחדש.

אבל מתברר שהחנויות, עם כל החגיגה מסביב, היו ריקות מהגורם הכי חשוב בלילה הזה: קונים ואפילו מתעניינים. אני לא יודע מי שכנע את החברות השונות שיגיעו אלפי קונים להוטים, אבל אני חושב שהבלוף היה די ברור. אני גם בטוח שעל השאלה הפותחת אני אקבל די הרבה תשובות חיוביות, אבל זה רק בגלל שכנראה שהיו שם יחסית הרבה עיתונאים ובלוגרים שאת חלקם אני מכיר.

אבל הקונה הישראלי הוכיח שהוא לא פרייר. אני ממש לא אוהב את המילה הזאת פרייר, ואני שונא את כל הגישה הזאת שאומרת שאסור לצאת פרייר, אבל אני כל כך אוהב את כל הישראלים שלא באו אתמול והפגינו באופן חד משמעי שהם לא מוכנים להיות פריירים ולא מוכנים שיובילו אותם באף. הלו, כאן זה בכל זאת לא אמריקה. ועוד יותר מכך, אחת התגובות הראשונות, לפי אחת הידיעות, הייתה עלייה של מכירת מכשירי iPhone באתרי יד שנייה, וזה עוד לפני שקוראים טור של ניב ליליאן שמוקדש לצד הפחות נעים של אפל ומכשירי ה-iPhone שלה.

אין לי שום דבר נגד ה-iPhone כמכשיר. לא יצא לי לבדוק אותו יותר מכמה דקות, ואני מוכן לקבל שמדובר במכשיר/מחשב לעילה ולעילה, ואני אולי אפילו אתנסה בו פעם באמת בעצמי באופן משמעותי יותר. אבל אני יכול לומר שגם אין לי יותר מדי מילים טובות לומר על חברת האם שלו ועל הזלזול שלה בקהל הישראלי בפרט ובקהל הצרכנים באופן כללי, ושיסלחו לי המכורים האוטומטיים לכל מה שיוצא מבית היוצר של התפוח. אני לא יודע אם האנשים באפל יושבים עכשיו ובוכים או צוחקים בקול רם – בוכים אולי בגלל שהם אומרים לעצמם שאולי הם טעו בכל הגישה שלהם לישראל, או צוחקים כי הם גררו את שלוש החברות הסלולאריות ביחד להרפתקה שכנראה לא תהיה מוצלחת כמו שהם חשבו והן ישלמו עליה, יכול מאוד להיות, מאוד ביוקר.

הם בטח צוחקים. הם את התקשורת משכו בזנב גם משכו והיא הגיבה בהתאם, ממש כמו כל כולם ישבו ביחד בבית האח הגדול ומילאו משימה שהטילו אליה. הם בטח צוחקים. הרי גם בלי למכור כאן מכרו כאן כמה עשרות אלפי טלפונים, שזה הרבה מאוד למדינה כזו קטנה. הם בטח צוחקים. בסופו של דבר הרי כן ייקנו פה לפחות עוד כמה עשרות אלפי מכשירים, כי יהיו מבצעים יותר טובים בהמשך. הם בטח צוחקים. למרות שבשנתיים האחרונות מוצף השוק בטלפונים חכמים מצוינים עם מערכות הפעלה מתקדמות ואולי אפילו טובות יותר ופחות כובלות, ברגע שה-iPhone הגיע הוא זה שמגיע לכותרות. הם בטח צוחקים. הם חייבים לצחוק, כי בעצם אין להם סיבה לבכות.

אבל בינתיים ישראלים יקרים שלא רצו לחנויות: כה לחי. אם בכל זאת תמשיכו בהלך הרוח הזה, אולי בסופו תגרמו לאנשי אפל כן לבכות. נראה מי יישבר קודם (כולל אני).

2 תגובות

  1. אל דאגה, צביקה, מאחר שלחברות הסלולריות יש חוזה אחיד מול הלקוחות והן רשאיות “לעדכן תעריפים מעת לעת” מי שיממן את ההרפתקה הזאת זה אנחנו. כן, אנחנו נשלם מחירי אייפון על הנוקיה 3100 שלנו.

  2. זו הסיבה שטוב יש חנויות פרטיות. עד כמה הם יוכלו להעלות מחירים של מכשירים אחרים מבלי שרוב המשתמשים יתחילו לפנות לחנויות הפרטיות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.