מי יכתוב את הערך ה-100,000 בויקיפדיה העברית?

אולי אתם יודעים או לא, אבל לא חסרים ויכוחים המתנהלים סביב ויקיפדיה בכלל וסביב ויקיפדיה העברית בפרט. אם תחפשו בלוגים שמתעסקים בנושא יתברר לכם שיש הרבה מאוד יצרים מתחת לפני השטח והרבה מאוד ויכוחים על שלל נושאים. תוכלו לבדוק זאת כאן, וכאן ואם תרצו כתבה מקיפה, מעניינת ואפילו מפתיעה לעיתים בנושא ויקיפדיה והשימוש בה בכלל, בקרו בכתבה הנהדרת של רן יניב הרטשטיין מכלכליסט שגילה קצת מידע על דברים בויקיפדיה שלא כולם ממש מכירים.

כך או כך, ולא משנה מאיזה מחנה אתם, אני רוצה שתעצמו רגע עיניים ותחשבו איפה הייתם בלי ויקיפדיה, ולא משנה באיזו שפה. קשה לחשוב על הימים לפני שהיא הייתה קיימת גם אם בעצם עוד לא עבר עשור, נכון?

כן נכון, תמיד ניתן למצוא מידע באינטרנט על כל דבר, אבל בריכוזיות כזו, ובאופן מסודר שכזה? ונכון שיש הרבה מאוד ויכוחים ודעות נגד קלות שינוי המידע המוצג באתרים, ונכון שאין פיקוח אקדמי על מה שנכתב למרות שהרבה מאוד אנשים מתייחסים לחומר המוצג בויקיפדיה כחומר אנציקלופדי לכל דבר ועניין, אבל זהו כלי נהדר שבדרך כלל משרת את המטרה הנכונה והוא קבלת ידע מסודר ויפה. רחשי תודתי לכל מי שטורח ושם ידו לעזרה. מקנא בכם ושמח להשתמש לפעמים במה שאתם מציעים, ותוכלו להעביר את המסר לחברים בשפה האנגלית.

זו הסיבה שאני חורג ממנהגי ומתייחס להודעת היחצנות הבאה בחיבה גלויה ואוהדת:

במהלך אמצע חודש ינואר, צפוי להיכתב הערך המאה אלף בעברית. נכון לרגע כתיבת ההודעה, בוויקיפדיה 99,788 אלף ערכים. סה”כ בוויקיפדיה בכל השפות 14.5 מיליון ערכים כאשר בגרסה האנגלית לבדה, 3 מיליון ערכים. הודעה מפורטת לעיתונות, לרבות הערך המאה אלף, סטטיסטיקות ומידע נוסף ישלחו בסמוך לכתיבתו של הערך עצמו.

כדי לחגוג את האירוע יערכו כמה אירועים, והנה אחד מהם:

עם עם כתיבתו של הערך המאה אלף יוחלף העמוד הראשי של ויקיפדיה למשך שבוע – ויציג ברכה מאת מייסד ויקיפדיה, ג’ימי ויילס, ואת מיטב הערכים והתמונות המומלצות, כפי שבחרו הכותבים בוויקיפדיה. כמו כן יוחלף למשך שבוע לוגו ויקיפדיה ברחבי האתר ללוגו שעוצב על ידי המשתמש Valleyofdawn. הלוגו נבחר מבין עשרות עיצובים שהוצעו על ידי הכותבים עצמם ונבחרו על ידי קהילת הכותבים.

חוץ מזה אמורות ועדת הטכנולוגיה וועדת החינוך לערוך דיון בנוגע לויקיפדיה העברית, וביום ההולדת התשיעי לפרויקט שיחול ב-15 בינואר ייערך מפגש חגיגי של הכותבים והתורמים לויקיפדיה העברית, ובערך מאה מהם אמורים להגיע לכנס המיוחד הזה. יש עוד כמה אירועים וגם יימכרו חולצות מיוחדות במחירים נוחים לכל נפש (אני מקווה), ובקיצור חגיגה אמיתית וכזו שאני בהחלט שמח לפחות להפיץ את הידיעות עליה, ויותר מכך, אני מקווה שיום אחד יהיה לי מספיק זמן וכסף כדי לפנות זמן ולנסות לתרום לפרויקט המדהים והנהדר הזה מזמני ומהידע שצברתי בחיי, ולו בנושא כלשהו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.