אז הוא כן יהיה גלובלי, לא יהיה גלובלי – למה שיהיה אכפת לי בכלל מ-Surface Duo?

אחת הידיעות שכתבתי לאחרונה במסגרת עבודתי ב-TGspot התייחסה ל-Surface Duo של מיקרוסופט (Microsoft). התברר שהמכשיר, שהוא הראשון של החברה מהרבה היבטים – טלפון כפול מסכים וטלפון אנדרואיד (Android) בחבילה אחת (ורק להיזכר שפעם זה נחשב לחילול השם כמעט רק לחשוב על זה) – לא אמור לצאת מארצות הברית בחודשים הקרובים, בטח לא לפני אמצע 2021 וגם אז רק בהדרגה. (כאן)

לשנייה אחת הרגשתי מאוכזב. טוב, אולי לדקה. למעשה אפילו דיברתי על זה עם חבר. הסכמתי איתו שהזהירות בה נוקטת מיקרוסופט נכונה. לאט לאט. צעד אחר צעד. להצליח במדינת האם, לצאת משם הלאה.

אבל אז נזכרתי איפה אני חי. במדינה קטנה מוקפת (כבר פחות) אויבים, שמדברת שפה מוזרה שקוראים לה עברית. ונזכרתי עוד יותר שכצרכן חומרה ישראלי, אני לא מעניין יותר מדי את מיקרוסופט. אולי אם הייתי מתכנת גאון, אבל אחד שסתם רוצה מחשב Surface? זבוב מטריד

טוב, ברור שלא רק אני באופן אישי לא מעניין את מיקרוסופט. אבל הרי כבר מזה זמן מה ארוך למדי שואלים את השאלה למה היא לא מוכרת בישראל באופן רשמי את משפחת מוצרי ה-Surface שלה (כאן) בכלל, ולא רק את ה-Duo בעתיד הקרוב.

איזו סיבה הגיונית יש לה לא לעשות את זה? מגרד בראש, מוריד עוד ועוד קשקשים, ולא מצליח להבין. אמת שלא.

“כצרכן חומרה ישראלי, אני לא מעניין יותר מדי את מיקרוסופט. אולי אם הייתי מתכנת גאון, אבל אחד שסתם רוצה מחשב Surface? זבוב מטריד”

מה הבעיה? השפה? זה Windows 10. הרי היא תומכת עברית מטבעה. גם אם אני קונה מחשב סיני עם Windows 10 לוקח בדיוק חצי שעה עד שהוא מתפקד בעברית מלאה. המקלדת זו הבעיה? כמה כבר תוסיף לוקליזציה לעלות ולמחיר הסופי? עוד כמה שקלים?

אני לא מבין מה המאמץ המיוחד שצריך להשקיע כדי למכור כאן באופן רשמי מחשבי Surface. הרי יש כבר מערך מכירות שמפיץ ברחבי השוק המקומי מקלדות עם עברית, שומו שמיים, ועכברים. אז מה הבעיה להוסיף לזה מחשבים?

אני לא יודע אם האשמה היא במיקרוסופט ישראל או לא, אבל מי שרוצה כיום לרכוש בארץ מחשב Surface צריך לשלם הרבה מאוד כסף ליבואנים הפרטיים. תענוג למיליונרים בלבד שלא מהססים לבזבז כסף על משהו שהתמורה שלו בעלות הזו מאוד מפוקפקת.

בימי קורונה, COVID-19 בשבילכם, אני כנראה אצטרך מכונת זמן כמו דאג וטוני (כאן) כדי לקפוץ לארצות הברית לרכישת Surface Duo – וזה עוד בתנאי שאשיג 1,350 דולרים פחות או יותר. בעצם לא מנהרת הזמן, לך תדעו איפה אסיים.

ודרך אגב אני גם ממש לא כועס שאי אפשר לבחור בשפה העברית כדי להכתיב מסמכים ב-Word בגרסתו המקוונת (כאן). במקרה הזה באמת שלא היו לי ממש ציפיות. זה אפילו יצחיק אותי אם יתגלה שמי שיצר את היכולת הזו זה אנשי מרכזי הפיתוח של החברה כאן בהרצליה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.