בבילון? אצלי זה הולך לספאם

היום עשיתי מעשה. סימנתי את ההודעה שקיבלתי מבבילון (Babylon), תוכנת התרגום הידועה, והגדרתי אותה כספאם. זו הייתה עוד הודעה בה הם ניסו לשכנע אותי לשדרג לגרסה 9, כי מה שיש לי, גרסה 8, כנראה לא מספיק טובה לי לדעתם של אנשי בבילון. אחר כך עברתי לשאר שירותי הדואר שלי ובדקתי אם יש לי הודעה דומה. ברגע שזה יקרה, אתם כבר יודעים איך אני אסמן אותה. כבר מזמן רציתי לעשות את זה, והנה הגיע היום.

אז למה? כי נמאס לי. לא מהספאם עצמו, אלא מעיקרון השדרוג הבלתי נגמר. כשקניתי בפעם האחרונה רישיון לכל החיים עבור גרסה 8 של בבילון, בשדרוג כמובן, למה התכוון המשורר? מה בדיוק ההבדל בין שדרוג לגרסה חדשה לכל החיים או לשנה אם אחרי פחות משנה אני צריך לשדרג שוב לגרסה חדשה של התוכנה, גם אם היא מוסיפה המון דברים “מדהימים” שאני “לא יכול בלעדיהם” אם אני נדרש שוב לשלם על זה כסף מלא כל טוב? אני כבר לא זוכר כמה פעמים שילשתי בערך 200 ש”ח + מע”מ בממוצע לכיסה של בבילון בכדי להשתמש בתוכנה שלהם, שטובה ככל שהיא תהיה, היא עדיין רק תוכנית עזר קטנה (ולפני שמישהו אומר לי Office של מיקרוסופט, נשארתי עם 2007 כי לא מצאתי סיבה מספקת, בינתיים, לעבור ל-2010, אם בכלל – ולמעשה אני משתמש לאחרונה אפילו פחות מתמיד בערכת התוכנות המשרדיות הזו).

מבלי להיכנס לחוויית השימוש שלי עם בבילון בגרסה 8 (היא פשוט לא מתפקדת טוב. בגלישה באינטרנט אני נאלץ או להעתיק או להקליד את המילה בשורת התרגום, אם אני נתקל במילה שאני לא מכיר), למה אתם חושבים שבכל פעם שעושים שדרוג צריך לשלם כזה סכום גבוה? לדעתי אין שום הצדקה לדרוש סכום שכזה עבור שדרוג, בעיקר שרוב המשדרגים כנראה, כמוני, כבר שדרגו מספר פעמים.

אני חושב שסכום של 30-40 ש”ח לכל שדרוג היה מספיק. מה זו המסחטה הזו, גם ובמיוחד עבור משתמשים רשומים שרכוש את התוכנה פעם ופעמיים, ואני מזכיר, זו בסך הכל, סופו של דבר, תוכנית עזר קטנה.

אז מכיוון שרכשתי את גרסה 8 לכל החיים, אז אני נשאר איתה לכל החיים ולא תציקו לי יותר עם גרסה  או  9 או 12 (אולי 32). לא רוצה יותר להוציא כסף על התוכנה הזו. גם ככה אם אני באמת זקוק למילה קשה אני כבר מחפש באינטרנט…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.