בעל הבית השתגע: רק היום, קניות באפליקציות במאות שקלים

מה עובר לכם בראש כשאתם חושבים על ‘רכישות מתוך האפליקציה’? אתם יודעים, מה קורה במכונה שלכם כשאתם רואים שיש הודעה כזו בדף מוצר שאתם רוצים להתקין, משחקים במיוחד? אני בטוח שהדבר הראשון שעובר לכם בראש זה ‘אה מדובר במשחק חינם’. ואני גם כמעט בטוח שאצל רבים עובר בראש גם, אה, בטח מדובר בקניות קטנות.

MuchmoneyEAאז זהו. שממש לא. איזה קניות קטנות ואיזה בטיח. תסתכלו על התמונה לעיל שמראה אחת מהחבילות שמוצעות לרכישה במשחק Star Wars: Galaxy of Heroes ב-Google Play, חנות היישומים של גוגל (Google Play), לדוגמה.

רואים את המחיר? 219.90 ש”ח. אפילו מתרגמים את המחיר שלא תאמרו לא ידעתי לא שמתי לב. ואם אתם חושבים שזה הכי יקר, אז יש גם חבילה ב-399.90 ש”ח. כן. 100 דולר. לא טעיתם. אם אתם רוצים לקנות כמה פריטים וירטואליים למשחק, שבסך הכל מציע קרבות רחוב בין חבורות של שחקנים מהיקום של ‘מלחמת הכוכבים’, בגרפיקה לא רעה אמנם – ואפילו יש גילדות ומלא קרבות שאפשר להשתתף בהן, אבל סקירה של המשחק היא לא בדיוק הנושא כאן – אתם צריכים לשלשל לקופת Electronic Arts את הסכומים הללו. נכון, יש חבילות זולות יותר, ויש גם פריטים לא מעטים בחינם, אבל כמו שיודע כל מי שמכיר את משחקי ה-‘רכישות מתוך האפליקציה’, איפה שחקנים שמשחקים בחינם, ומתעקשים על כך, ואיפה שחקנים שמשלמים כסף. יש הפרשים עצומים לעיתים, וכנ”ל בין משלמים מעט למשלמים הרבה.

בעיה אחרת שהיא שאם הילדים מבקשים לבצע רכישה ‘קטנה’, פעם אחת – ואם חושבים על זה, זה אפילו די הוגן מבחינת מפתחי המשחק – ברגע אחת של חוסר תשומת לב, פתאום מתברר שמה שנרכש זה לא משהו ב-10 שקלים אלא ב-400 שקלים. ותחשבו מה קורה בארצות בהן המודעות שצריך לשלם עבור רכישת משחקים, בכלל, וגם לבצע רכישות מתוך האפליקציה. צמרמורת.

ושלא תחשבו שמדובר במשהו מקרי וחד פעמי. שימו לב לאחת ההצעות שהוצגו לאחרונה בחנות של MLB Perfect Innings 16, משחק בייסבול לא רע בכלל (שלא לאמר ממכר) של GAMEVIL.

Muchmoneyכן, אתם רואים נכון. 199.9 דולר, או בעברית, 800 ש”ח, וזו חבילה מיוחדת שהתוקף שלה מוגבל לזמן לא ארוך במיוחד.

אז את בטח אומרים, מה רוצה הנודניק? אם זה שם זה לא אומר שצריך לקנות. ואני אומר: אם זה שם אז זה אומר שקונים. אם זה שם, מה אנשים חושבים שהם מבצעים רכישה כזו? ומה אומר לעצמו אחד שרוכש דבר כזה בטעות? האם בעל הבית השתגע? האם אלו שמפעילות את חנויות היישומים לא צריכות לשים מגבלה מסוימת, או שהאחוזים שהן מקבלות קצת מעוורים את עיניהן?

ואז שוב חוזרים לשאלה שעומדת בבסיס בכלל של משחקים כאלה: מה עדיף – משחק מלא בתשלום או משחק בחינם עם קניות עבור מי שרוצה? לא יודע, אבל בסכומים כאלה זה די מגחך בכלל את השאלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.