יכול להיות שגוגל ומיקרוסופט לא ממש רוצים השוואה ישירה?

אחד אחרי השני הם נופלים ולא מצליחים להגיע לקו המטרה, ולא רואים אור. ההבדל בין מטרה למשטרה מאוד קטן, ויש משטרה מאוד חזקה שדואגת שהם לא יגיעו למטרה, למרות שכמובן אף אחד לא אומר זאת באופן רשמי.

רשימת החללים אינה ארוכה במיוחד. עוד לפני שהמשטרה החליטה להתערב ידעו הרוב שלא כדאי כנראה בכלל להתעסק עם זה, שיש יותר מדי סיבוכים. אבל המעט שכן חשבו על כך בקול רם, ואפילו יותר, זכו לביקור ואפילו לא באישון לילה.

אז וואווי (Huawei) חשבה לשחרר לשוק טלפון בעל אתחול כפול, של אנדרואיד וחלונות. אז היא חשבה. עכשיו היא כבר חושבת שלא. אם איני טועה, גם אסוס (Asus) צייצה בכיוון הזה עם טאבלט דו מערכתי, וכבר לא משמיעה רעשים. ולהיכן בכלל נעלם בכלל ה-Ativ Q שכבר הוצג כבר עם ועידה? כנראה שגם הוא בוטל וחסל.

ATIV-Q-5

כן. זוכרים את האירוע הרעשני  והגדול במיוחד שערכה סמסונג (Samsung) ביוני בשנה בערה בלונדון בו הכריזה בין השאר על כמות גדולה של מחשבים וטאבלטים מודרניים? אחד מכוכבי הערב היה ללא ספק ה-Ativ Q שהציג איך אפשר לעבור בלחיצת כפתור בין חלונות לאנדרואיד בלי כל בעיה בכלל, תוך שיתוף קבצים מלא בין שני מצבי העבודה.

הנה סרטון מ-Cnet שיזכיר לכם זאת היטב:

אז מה קרה לכל המכשירים הללו? אף אחד לא אומר זאת במפורשות, ואלו שכן אומרים מתייחסים בכלל לנושאים טכניים או לבעיות של זכויות יוצרים, אבל מיקרוסופט וגוגל מפעילים כוח ‘משטרתי’ מאחורי הקלעים כדי למנוע הגעת מכשירים כפולי מערכת הפעלה לשוק. באופן אלי קצת מפתיע, שתיהן משתפות פעולה, באופן ישיר או בעקיפין, כדי להציב כמה שיותר מחסומים בדרכים המובילות אל היעד.

אבל למה למנוע זאת? אלי בגלל ששתי החברות לא ממש רוצות שהמשתמשים יוכלו להשוות באופן ישיר בין שתי מערכות ההפעלה, כשלכל חברה יש את הסיבות שלה שזה לא יקרה? הרי כל עוד המכשירים פועלים על מערכת הפעלה כזו או אחרת, ורק עם מערכת הפעלה אחת, הרי אין דרך של ממש להשוות בין חלונות לאנדרואיד, למרות שכולם עושים זאת – כשבכולם אני מתכוון כמובן לאוחזי העט הטכנולוגיים. כשזה לא קורה בדיוק מכשיר זה עדיין נשאר בתחום התחושתי ואפילו הרגשי אבל לא מעבר לכך. עם השואה סובייקטיבית בעיקרה, לא למיקרוסופט ולא לגוגל יש בעיה.

אבל שימו את שתי מערכות ההפעלה היריבות באותו מכשיר, והשוואה אמיתית כבר נמצאת ממש בהרחק יד, ובאופן הרבה יותר אובייקטיבי, והמשטרה כנראה לא ממש רוצה שזה יקרה. מכיוון שגם לא בטוח עד כמה השוק משתוקק למכשירים כאלה, היצרניות גם לא ממש יעלו כנראה על בריקדות כדי להילחם ביועצים המשפטיים של שתי החברות במטרה להוציא לשוק מכשיר עם מערכת הפעלה כפולה.

אולי בסוף תהיה זו איזו חברה סינית עלומת שם, שהשוק האמריקאי לא ממש מעניין אותה, שתציע מכשיר כזה, אבל בינתיים נראה שהאפשרות הזו גוועה עוד בטרם התממשה בפועל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.