כרום והטעאויות

במהלך חיי אחת מהתופעות המעניינות שנתקלתי בהן הוא עיקרון ה-95%. כמובן שהמספר 95 הוא סתמי לחלוטין והוא המצאה שלי, אבל הוא בא לסמן משהו שדומה לעיקרון ה-80:20 המפורסם (למי שלא זוכר: 20% האחרונים מהעבודה לוקחים 80% מהזמן). עיקרון ה-95% בא להציג מצב שבו מוצר שיש בו יתרון מאד ברור על פני מוצר קיים. לכאורה קיימות כל הסיבות לעבור למוצר החדש, אבל ברגע שעוברים את מחסום ההתנגדות ועוברים אליו בפועל מגלים תכונה אחת, ומספיק רק תכונה אחת קטנה, שהופכת את החוויה לבלתי נסבלת. מספיק שהחוויה תוגבל למקום אחד קטן ומסכן, אבל אסטרטגי כדי שהיא תוביל לכך שאפשר יהיה לשקול לא להשתמש במוצר בכלל.

הפעם אני רוצה לדבר על כרום ועל שתי בעיות קטנות יחסית, אבל כאלו שמביאות לי את הסעיף. מספיקות שתי אלה בשביל שאני אעדיף לחזור לשועל, ובכלל לא משנה לי שהרשומות האחרונות בנושא בבלוג הזה מראות שכרום בעלייה ופיירפוקס בירידה.

הבעיה הראשונה היא: “איפה המועדפים שלי?”. בתור משתמש מתקדם אני יודע שאפשר ללחוץ על Ctrl+B כדי לקבל גישה לסימניות, אבל מעבר לכך לא לגמרי ברור לי התהליך של קישור מהיר לסימניות. אני ממש מצטער על הקטנוניות, אבל תפריט “מועדפים” זמין ומיידי הוא חיוני לי. אני לא צריך סרגל קיצורי דרך ולא נעליים. תפריט קטן ופשוט יספיק. כמו בשועל וכמו באקספלורר הישן.

הבעיה השניה אזוטרית לגמרי, אבל מעצבנת ביחס הפוך לקוטנה. נסו לכתוב הודעה בעברית בשירות הדואר ג’ימייל (Gmail) כשאתם עובדים בכרום. אם תנסו להשתמש בשילוב של Ctrl+חצים כדי לעבור בין המילים תיתקלו בתופעה מוזרה שגורמת לסמן לזוז הפוך מהכיוון שביקשתם. בתור אחד שיודע משהו על פסיכולוגיה קוגניטיבית זה יכול להיות אימון נחמד, אבל בתור תרגיל בשימושיות בשבילי מדובר על קריסת מערכות. בבית אני כמעט לא משתמש בג’ימייל דרך הדפדפן ולכן כנראה שזה לא יפריע לי (עד לתקלה הבאה כמובן), אבל בעבודה זה חלק בלתי נפרד מהיום שלי ולכן כרום נשאר שם רק בגלל שהתקנתי אותו פעם וזהו.

מה דעתכם? יש פתרון קל לבעיות בהן נתקלתי? יש גם לכם שיגועים של כרום או של דפדפנים אחרים? אתם מוזמנים לשתף.

4 תגובות

  1. אני שמחה לשמוע שאני לא היחידה שהחוסר בלשונית המועדפים הטריד אותה קשות (בבעיה השניה טרם נתקלתי וזה אולי בגלל שהתייאשתי עוד לפני שהיתה לי הזכות להכיר גם אותה…(-:). זה באמת מביא את הסעיף ונכון הוא שמבחינת הממשק, השועל עדיין עדיף…

  2. ctrl B משאיר את המועדפים קבוע, אצלי זה ככה וזה נוח.
    אף פעם לא ממש השתמשתי בבעיה השניה שלך ככה שאני נשאר עם כרום.
    השועל עשה לי מלא פעמים ביות של גלישת זכרון וכאלה ככה שהתרגלתי אל כרום וגם הסנכרון סימניות בו מאוד נוח.

  3. מצחיק, בדיוק נתקלתי בבאג השני גם באופרה. אני דווקא משתמש בכרום בעיקר עבור שירותי גוגל, ובפיירפוקס לכל השאר. בשבילי אין (לפחות בינתיים) תחליף לתוספים.

  4. אני לא כלכך מבין מה הבעיה. אם לאחר שמעלים את סרגל המועדפים לוחצים עליו קליק ימני, ניתן לבחור “Always show bookmarks bar”. כך שהמועדפים נשארים תמיד מוצגים ומקובעים במקום (למרות שהם נקראים למעשה “Other bookmarks”.

    בקשר להצקה השניה, באמת אף פעם לא שמתי לב לזה…. אכן מוזר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.