האם קובי כליף יזניק את וואווי בארץ?

ההודעה של אלפא-טלקום, החברה שמייבאת באופן רשמי את מכשירי הטלפון של וואווי (Huawei) הסינית, על מינויו של קובי כליף למנכ”ל החברה היא מרעישה יחסית בקנה מידה מקומי, ולו רק בגלל התפקיד האחרון בו כיהן כמנכ”ל חטיבת הסלולר בסמסונג (Samsung) ישראל.

גם בעולם נתח השוק של וואווי רחוק מאוד מזה של סמסונג, אבל בעוד באופן גלובלי וואווי מתחרה במכירת מכשירים על המקום השלישי מול לנובו (Lenovo) ושיאומי (Xiamoi) בארץ היא די מדשדשת מבחינת נתח השוק שלה. אמנם לפי החברה המכירות שלה הולכות ומתקדמות מאז ההשקה הרשמית בארץ ברבעון האחרון של 2013, אבל היא רחוקה מאוד מהיעד שהציב דרור אבישי, המנכ”ל הקודם, בראיון שנתן ל-‘חתול הטכני’ עם ההשקה של ה-Adcend P7 של החברה, ובו הוא ציין שהמטרה היא להגיע בסיום 2015 לנתח שוק דו ספרתי.

גם עכשיו המטרה שהגדירה לעצמה אלפא טלקום לגבי וואווי לא ממש השתנתה. “בכוונת וואווי העולמית להתחרות ראש בראש בחברות כמו סמסונג ו- LG, ולתפוס נתחי שוק משמעותיים יותר בישראל, בהתאם למגמה הרווחת במדינות רבות בעולם”, נכתב בהודעה לעיתונות ששחררה החברה עם המינוי בפועל של כליף.

האם כליף הוא האדם הנכון במקום הנכון מבחינתה של וואווי? אין ספק שיש לו ניסיון רב משירותו בסמסונג ולפני כן במוטורולה מוביליטי (Motorola Mobilty), אבל מצפה לו עבודה מאוד קשה, והראשונה היא לדאוג שהמכשירים של החברה יגיעו לארץ במהירות ולא בהשהיה ארוכה. שנית, הוא יצטרך להנהיג בחברה גישה קצת יותר אגרסיבית. זה עבד טוב עבור LG, ואם אלפא טלקום רוצה להגיע לשם, היא צריכה לנקוט בדרך דומה. פשוט, מה לעשות, עד היו לא שמעו עליה מספיק בארץ, בטח מבחינת היקף וכמות המכשירים המוצעים.

כליף גם יטפל בתחומים חדשים אליהם מתכוונת וואווי לחדור בארץ, והאמירה הראשונה שלו מתייחסת לכך: “בכוונת אלפא טלקום להרחיב באופן משמעותי את היקף הפעילות של וואווי בישראל, ולהגדיל משמעותית את נתח השוק שלה במוצרי המובייל. בנוסף, אנו נמקד מאמצים להיכנס לתחומי תקשורת מגוונים נוספים, כגון MBB וה- STORAGE, כפי שקורה גם בעולם. לשם כך, יושקעו משאבים רבים בתחום השיווק, כיאה למותג בינלאומי מוביל”.

2015 תהיה שנת מבחן עבור וואווי בארץ, ויהיה מעניין לראות את הדוחות של גרטנר ו-IDC בתחילת השנה הבאה.

אבישי, דרך אגב, נשאר באלפא טלקום כאחד מבעלי החברה וחבר דירקטוריון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.