האם מגיע לשאומי להיבחר כחברת השנה בתחום הטלפונים?

מבחינות רבות יכול להיות שבעוד פחות מחודשיים, כשרוב המגזינים והפרסומים הטכנולוגיים יצטרכו לבחור את בחירות 2017 שלהן, מי שתזכה לתואר חברת השנה תהיה דווקא שאומי (Xiaomi), אפילו לפני החברות הגדולות המסורתיות. יכול להיות שהיא אפילו תעשה את זה בלי שאף טלפון שלה יזכה להיכלל בין עשרת המכשירים הטובים של השנה, למרות שלדעתו של כותב שורות אלו לפחות ה-Mi Mix 2 ראוי שייכלל בה, ולו בזכות היותו הדור השני של המכשיר שבאמת פרץ דרך מבחינת עיצוב חסר שוליים.

ולמה אני חושב שזה יקרה, ואולי אפילו חושב שזה ראוי שזה יקרה, וזאת למרות שבמצעדי המכירות של חברות מחקרי השוק כמו גרטנר (Gartner) ו-IDC היא אפילו לא מתקרבת לחמישייה הראשונה של יצרניות הטלפונים מבחינת כמות? כי החברה פשוט פעלה השנה באופן כירורגי מדויק ועם זאת באופן מאוד אגרסיבי כדי לצבור תאוצה ולא רק בקרב המשתמשים אלא גם בקרב הקהל הטכנולוגי והמאוד מתקדם.

למעשה בהיבטים רבים היא מתנהגת כמו שוואווי (Huawei) התנהגה לפני מספר שנים כשהיא החליטה להפוך לגורם משמעותי בשוק הטלפוניה. מנכ”ל וואווי ריצ’ארד יו לא התבייש לאחרונה לומר שהחברה שלו תהיה מספר אחת בשוק מבחינת מכירות, ואפילו יותר קרוב מאשר רחוק, והיא עשתה את זה דרך מכירות של טלפונים זולים שהפכו בסופו של דבר למכירות של טלפונים יוקרתיים.

מכוונת גבוה

וואווי מובילה את השוק בסין ארץ מכורתה, ושאומי רואה את זה, והיא לא ממש רחוקה משם, והיא מכוונת בדיוק לאותו גובה שוואווי מכוונת. אבל היא כבר עכשיו משלבת בין טלפונים יוקרתיים כמו ה-Mi 6 רב הביצועים והמצלמות, עם ה-Mi Mix 2 רב העיצוב, ועם זכייה במעמד גבוה מאוד אצל יצרנית השבבים המובילה קוואלקום (Qualcomm) שמבטיח להיא תקבל בין הראשונות, אפילו לצד סמסונג (Samsung), את מעבדי ה-Snapdragon החדשים שכנראה ישולבו כבר ב-Mi 7, ועם סדרה של טלפונים זולים יחסית שבכל זאת מציעים תמורה מאוד גבוהה ואהובים על הקהל.

הם גם עשו מהלך מצוין מכל בחינה, במיוחד פרסומית, עם ההחלטה להשיק את ה-Mi A1 תחת הכותרת של Android One, מהלך שהביא לראשונה טלפון איכותי לפלטפורמה הזו של גוגל (Google), שנדמה היה שגוססת, וגם גרר אחריו עוד חברות גדולות שמתכננות מהלך דומה. גוגל לא תשכח את זה.

והיא משלבת את זה בשיווק מאוד אגרסיבי שתוקף לא רק דרך החנויות הסיניות עם מבצעים שצצים כמו פטריות אחר גשם אפילו בימים שחונים, אלא גם עיתונאים בכל רחבי העולם שמוצפים במידע וגם במכשירים לבדיקה.

בינתיים זה הולך לה. היא שוברת שיאי מכירות עצמיים שוב ושוב. הצפי שלה הוא להגיע עד סוף השנה לגבהים שלא הכירה.

והיא בכלל לא מסתכלת כאמור על אפל או סמסונג. היא כבר מכוונת לוואווי. אתם חושבים שזה יצליח לה?

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.