חיפוש ששומר על הסביבה

בדרך כלל אי אפשר להפתיע אותי בדברים כאלה, אבל הנה, חבר סיפר לי על מנוע חיפוש שלא ממש הכרתי, מנוע חיפוש שבהחלט אפשר לומר עליו שהוא מיוחד – הוא אולי לא עושה שום דבר מיוחד מעבר לחיפוש אבל הוא מוגדר כמנוע חיפוש ידידותי לסביבה. במה הוא ידידותי לסביבה? בכך שהחברה שמפעילה אותו תורמת לפחות 80% מההכנסות שלה ממודעות ממומנות לתוכנית להגנה על יערות הגשם של של ה-WWF (ראשי תיבות של World Wide Fund For Nature), שהיא גם, למעשה, אחד המממנים של מנוע החיפוש הזה.

ולפני שאני אשכח על מה אני מדבר בכלל, למנוע קוראים Ecosia ותוצאות החיפוש שלו מבוססות למעשה על מה שמתקבל ממנועי החיפוש של bing של מיקרוסופט (Microsft) ושל יאהו (Yahoo) שתורמות גם הן את שלהן לפרויקט הזה.

אז למה לחפש דווקא באמצעות המנוע הזה? ובכן, למה לא? תחשבו שבזמן החיפושים שלכם אתם גם עוזרים קצת לסביבה.

עם זאת, צריך מיד לומר שכנראה מנוע החיפוש הזה לא יתאים לשימושים של כל המחפשים, אלא רק לאלה שמחפשים חיפושי ווב פשוטים: לא תמצאו כאן חיפושים מיוחדים לתמונות, בלוגים, חדשות וכדומה, רק אתרים. אפשר אמנם לבחור האם להציג את התוצאות כמות שהן, באופן טקסטואלי בלבד, או בליווי של תמונה מקדימה של האתר (באמצעות בחירה פשוטה), ואפשר מעבר לכך לבחור מתוך Ecosia לבצע חיפוש במנוע חיפוש אחר, כולל גוגל (Google), ואפשר גם לבחור לבצע חיפושים רק בשפה המקומית (אפשר לבחור מרשימה ארוכה של מדינות ולא בכולן, דרך אגב, יש כבר מודעות ממומנות שאפשר כבר לתרום מהן ליערות), אבל בשורה התחתונה זה אכן מנוע חיפוש “פשוט” למדי.

ובכל זאת, אם אתם מבצעים חיפושים אחרי אתרים, אפשר לתת למנוע הזה הזדמנות, אלא אם אתם כמובן מכורים לתוצאות של גוגל. למחפשים באמצעות bing באמת שלא צריכה להיות בעיה.

אפשר לבצע את החיפושים אם מבקרים בעמוד הבית של המנוע. אם כבר מבקרים שם אפשר לחפש סטטיסטיקות שונות ומשונות כמו כמות חיפושים שמבצעים באתר לפי מדינות בכל יום, כספים שכבר נתרמו ולמי וכיצד, וכמה וכמה רעיונות לקידום האתר כמו באנרים לאתרים ופוסטרים מיוחדים כמו זה שמוצג כאן בצמוד.

אבל מה שבאמת נחמד לעשות הוא להתקין את Ecosia כמנוע חיפוש בדפדפנים השונים כך שניתן לבצע חיפוש ישירות משורת הכתובת, בכל דפדפן לפי החוקים שלו. אפשרות ההתקנה כבר מוכנה עבור רוב הדפדפנים. בכל מקרה אין בעיה לבצע חיפוש באמצעות מנוע אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.