היי, איפה ה-Windows 10 שלי?

זהו, באופן רשמי כבר עבר יותר משבוע מאז ‘ההשקה’ בפועל של Windows 10, כשאני מתייחס ליום רביעי ה-29 ביולי שעה 7:00 בוקר שעון ישראל כשעת השין, ואני באופן אישי לא יכול ממש לומר לכם אם מדובר במערכת הפעלה הכי טובה לדורותיה שיצאה מרדמונד, וושינגטון, ארצות הברית.

לא מתאים לכתב ובלוגר טכנולוגי? נכון. אבל בסיבה היא שאני עדיין נטול, ולא באחד אלא בשלושת מחשביי.

כן, אני יודע שאני יכול להוריד לבד. לא רוצה. במיקרוסופט (Microsoft) הבטיחו שדרוג חינם אוטומטי, שיעמדו במילה שלהם. אני יודע שזו עקשנות לשמה. אז מה? זו גם צורה של בדיקה, לא?

יש לי הרגשה אחרי שבוע שאני בין הבודדים בעולם שעוד רץ עם Windows 7 באחד ועם Windows 8.1 באחר ולא עם מערכת ההפעלה החדשה. מעניין אותי מה האחוז מבין אלה שברשותם יותר ממחשב אחד שלא קיבלו עדכון באף מחשב, ועוד יותר מעניין אותי לדעת מה הסיבה שחבר ובן משפחה, מבין אלו שביצעו את ‘ההזמנה מראש’, כבר קיבלו ואני לא, ועוד בשניים לא באחד.

וכן אני יודע שמיקרוסופט לא התחייבה לתאריך במהלך השנה בה מקבלים את העדכון בחינם, כלומר לכל המאוחר ב-28 ביולי 2016 אני אמור לקבל את העדכונים, וכתוב ‘כמה ימים עד כמה שבועות’, אבל אני בטוח שהם לא חשבו שאיזה כתב/בלוגר במזרח התיכון, ועוד אחד שמשתמש במערכות ההפעלה שלהם בעברית, יהיה ברשימה של אלו שעדיין לא קיבלו.

במיקרוסופט מספרים שהם עוברים למודל של תוכנה כשירות מבחינת עדכונים למערכת ההפעלה, ושכנראה לא תהיה Windows 11, אלא הגרסה הנוכחית תעודכן שוב ושוב ובאופן שוטף. אם לוקחים את מנגנון העדכון ל-Windows 10 כמקרה המבחן הראשון של המודל הזה, האם זה אומר שכך זה יהיה כל הזמן? ‘כן אנחנו נעדכן, אבל ייקח לנו כמה ימים עד כמה שבועות, כי אנחנו לא יכולים להתמודד עם כל המחשבים בבת אחת תוך כמה ימים בלבד’.

לא יודע למה, אבל אותי זה קצת מלחיץ כבר מעכשיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.