איך בוחרים יצרנית בגוגל עבור מכשירי ה-Nexus?

אני כמובן לא ממש יודע כיצד מתקבלות ההחלטות בגוגל (Google) לגבי היצרניות של מכשירי ה-Nexus של החברה. האם זו יכולת ייצור בעלות נמוכה יותר, בתצורה מינימלית כזו או אחרת? האם זו חברה שמציעה עיצוב כזה או אחר? האם זו חברה שהיא חברה של גוגל יותר מהאחרות בחודש בו מקבלים את ההחלטה? האם זו יצרנית שמוכנה שגוגל תיכנס יותר לקרביים שלה מאחרות? האם זה מעין תכנון מוצר שמתחיל בכלל בגוגל והיא בודקת מה ההיענות של היצרניות השונות למה שהיא מציעה? האם זו יצרנית שמעבירה יותר כסף לקופה השמנמנה גם כך של גוגל?

בקיצור, תוך שנייה וחצי לערך אפשר לחשוב על עשרות סיבות שיכולות לגרום לגוגל לבחור בחברה כזו או אחרת, למרות שבסופו של דבר היא לא ממש חורגת מהיצרניות הגדולות, אם עוד אפשר לקרוא ל-HTC יצרנית גדולה לאור העובדה שלא בטוח שהיא בכלל בשביעייה הראשונה. מעניין למה גוגל לא הולכת, אם כבר בסגנון של ‘בואו נעזור קצת לחברה’, לחברה סינית שמוכיחה את עצמו כמו שאומי (Xiaomi) או מייזו (Meizo), או לאחת מהיצרניות ההודיות המובילות? איך זה שהיא נשארת ממש על קו בטוח שבו כנראה אפילו ללנובו (Lenovo) אין ממש מקום – רגע אחד, מי השלישית עכשיו וואווי (Huawei) או לנובו יחד עם מוטורולה?

ומה זה אומר מבחינת גוגל שהיא מחליפה יצרנית בכל שנה? שזו החלטה שהיא קיבלה מראש, או שהיא לא מרוצה ממכשירי השנה שעברה? אם אני לא טועה ה-Nexus 6P (כמה אני נזהר הפעם, אה?) היו ביקורות לא רעות בכלל, ונראה היה שזה מכשיר שאולי באמת יספק לוואווי פריצת דרך לתודעה ולמכירות שהיא רוצה, אז אולי מבחינת גוגל הוא לא היה מספיק טוב? וואלה, מבלבל מאוד.

לומר שגוגל לא יצרנית חומרה? גם ARM רק מספקת תוכניות שיצרניות שבבים לוקחות והופכות למערכות על שבב ומייצרות במפעלים שהן לא ממש שלהן. אז מדוע גוגל צריכה בכלל יצרנית מלווה בכל פעם מחדש, במיוחד שהיא עכשיו חברה של אלפא בית (Alpha Bet)? מה, אי אפשר להקים חברה קטנה שתייצר את הכמות הקטנה יחסית של מכשירי Nexus שנמכרים, ולהפסיק לשגע את כולם, ובכולם אני בהחלט מכליל גם את היצרניות עצמן?

לך תבינו.

 

טור זה פורסם במקור כטור ה-‘פתיחה’ בגליון 83 של הניוזלטר של TGspot

תגובה אחת

  1. חסר לי הרקע ההיסטורי. מידע משלים שמתייחס ליצרניות עבר שיצרו את הנקסוס בדורתיו 4, 5, 5X.
    להרחבה מה עשו אותן יצרניות המקביל ליצור הנקסוס התורן בטלפונים שלהן עצמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.