אינטל מעבדת דרך חדשה

אם הייתי צריך לבחור רק מילה אחת ויחידה שבאינטל (Intel) מאוד אוהבים לומר אותה בשנים האחרונות, כנראה שהייתי בוחר ב-Reinventing, גם אם בעברית זה יוצא שתי מילים, להמציא מחדש.

כבר מספר שנים שאינטל נמצאת בתהליך של להמציא את עצמה מחדש, בעיקר לאחר שהתברר למנהליה שהיא לא ממש מצליחה לתת מאבק אמיתי בתחום המעבדים והמערכות על שבב המיועדות לשוק הטלפונים החכמים והטאבלטים, ולא משנה עד כמה מה שהיא מציעה לתחום הזה טוב על הנייר, ויכול לספק תחרות של ממש למעבדים המיוצרים לפי הטכנולוגיה של  – ARM החברה שהפכה ליריבה הגדולה האמיתית של אינטל.

זה בא לידי ביטוי בכך שהחברה פנתה לתחומים חדשים כמו מצלמות תלת-ממד, תוכנות שמשלבות מציאות עם וירטואליה, ועוד, תוך שהיא מקפידה לספר שהיא ממש לא רק חברת ייצור של מעבדים.

אבל הביטוי האמיתי לכך, כי בסופו של דבר לב ליבה של החברה היה ויישאר ייצור מעבדים, הוא המצאת קטגוריות של מחשבים בניסיון לדחוף את השוק לכיוון בו החברות ירכשו עוד ועוד מעבדים מתוצרתה, כי הרי את הטיק-טוק אי אפשר לעצור.

זה התחיל לפני כשנתיים עם מולי אדן, כיום נשיא אינטל ישראל, שניצל כל במה אפשרית כדי להציג לראווה את מחשבי האולטרה-בוק, מחשבי דקיקים, סקסיים, ועם זאת חזקים מספיק כדי לספק עוצמת עיבוד לצד זמן סוללה ממושך, וזה מגיע עכשיו גם לתחום השולחני עם מונח שכדאי שתשננו אותו כבר עכשיו: pAIO, ראשי תיבות של portable All in One – מחשבי ‘הכל הכלול’ שמניידים בתוך הבית ממקום למקום, ממשתמש למשתמש, והם דקיקים, עם מסך מגע גדול וכוללים גם סוללה שמאפשרת לזמן מה לנתק אותם מהחשמל. אם תרצו: טאבלטים ענקיים, עם מסכי 23 אינץ’ עד 27 אינץ’, אבל בעוצמת עבודה ששום טאבלט בשוק לא יכול להתמודד עמה.

למעשה את ניצני ה-pAIO ניתן היה לראות כבר ברבעון האחרון של 2013. לא הייתה כמעט חברת מחשוב שלא הציגה מחשב AIO מודרני מתוצרתה, כשכולם שואפים להציג מכשירים דקיקים ככל האפשר עם כנים מיוחדים ומעוצבים שמאפשרים להשתמש במסכים/מחשבים שמחוברים אליהם גם כשהם שוכבים כמעט לחלוטין.

ועכשיו אינטל אומרת שאפשר יהיה אפילו לנתק את המחשבים הללו מהכן שלהם ולהסתובב איתם בבית, להניח במטבח כדי לקרוא מתכון, להניח אותם על השולחן כדי שכל בני המשפחה יוכלו לשחק ביחד במשחק כזה או אחר, או כדי לפתוח מספר רב של חלונות זה לצד זה בסביבה שבה עובדים יותר מאשר משחקים.

באינטל חייבים להוכיח שה-PC לא מת. בכנס מפתחי משחקי המחשב שנערך בסן פרנסיסקו סיפרו אנשי החברה כי כמות המעבדים השולחניים שנמכרו ברבעון הרביעי של 2013 עלתה ב-7% במונחים של שנה לשנה, שמשלוחי מעבדי ה-Core i5 ו-Core i7 רשמו שיאים ב-2013 בכללותה, וגם שהחלק של מחשבי ה-AIO בעוגה הכללית של מכירות המחשבים השולחניים עלה, בשוק הצרכני והארגוני כאחד.

אינטל צריכה את זה, כי בתחום המעבדים השולחניים באמת שאין לה מתחרים, לא ARM וגם לא AMD. היא זורקת לחבילה גם מעבדים גרפיים משופרים, בדמות ה-Iris וה-Iris Pro, שטענתה עבור רוב המשתמשים יבטלו את הצורך ברכישת כרטיס מסך ייעודי, והיא מקווה שזה יעזור לה במכירות.

זו גם הסיבה שלאחרונה, אם שמתם לב, היא גם פחות או יותר חזרה לסיסמה הישנה שלה, רק בשינוי קל: Intel Look Inside, תביטו פנימה, יש לנו עוד הרבה מה למכור לכם, ואל תאמינו לאלה שסיפרו לכם שהוא מת. הוא רק שינה קצת את הצורה.

פורסם במקור כטור דעה עבור אנשים ומחשבים

צילום: ישראל הדרי עבור דורן תקשורת (אולמדיה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.