אולי זה הזמן להעניש את OnePlus?

אחת התגובות לידיעה ‘רוצים לרכוש OnePlus 2 בלי הזמנות? יש לכם שעה ב-12 בחודש’, שפרסמתי ב-TGspot, הייתה פשוט במקומה. כך כתב הקורא אשר שמואלי:

נמאס לי מהחברה המעפנה הזאת..שייקחו את המכשיר שלהם וידחפו אותו עמוק לת…. אני לא רודף אחרי אף מוכר. שהוא ירדוף אחרי. יש חלופות מדהימות בשוק כמו אלפון, וואווי, שאומי, זופו, דוגי, אל טי בי, לנובו ועוד. הרבה. אז כשהם יתבגרו שיתקשרו אלי. ואם הם יהיו מספיק נחמדים אולי אני אקנה מהם.

יכול להיות שזו לא תגובה עדינה במיוחד, אבל במהות היא נכונה מאוד. בפעם הראשונה, כשהחברה לא הייתה אולי מוכנה לתגובה של הציבור, אפשר עוד היה לסלוח על השיטה המוזרה: להשיג הזמנה כדי שניתן יהיה להזמין מכשיר. אבל בפעם השנייה, זה פשוט עלוב, ומריח לא טוב. מה גם הפעם אתם לא מוכנים שם ב-OnePlus?

ואם זה לא מספיק, הדרך בה החברה ‘מתעללת’ בלקוחות שלה ומקשה עליהם לקבל הזמנה כדי שהם יזכו להזמין את OnePlus 2, מגיע הדבר הזה של פתיחת השערים לשעה, ולא סתם לשעה, לשעה עם סימן קריאה! אין דרך אחרת מאשר לומר: OnePlus פשוט מבזה את הלקוחות שלה.

הלו, זה בסף הכל טלפון, וגם אם הוא היה הטלפון הכי טוב בשוק – והוא לא, וגם אם הוא היה הטלפון הכי יפה בשוק – והוא לא, וגם אם היה נותן את התמורה הכי טובה בשוק – והוא לא, וגם אם הוא היה הכל ביחד, זו לא דרך להתייחס ללקוחות. זה מעליב. זה מגוחך, וכנראה גם שיהיו מספיק לקוחות לכך. כן פריירים לא מתים, הם רק מחכים שייתנו להם שעה פתוחה כדי לקנות טלפון.

ובכלל, כמו שבעצם כבר כולם יודעים, גם שיטת ההזמנות הזו היא לא ממש אפקטיבית. הרי איך הצליחו לא מעט חנויות בסין לשים יד על מלאים לא קטנים במיוחד של מכשירי OnePlus 2 שחלק נכבד מהם הגיעו לישראל? הרי זו הפכה לתופעה שאפילו OnePlus נאלצה בסוף, כזכור, להתייחס אליה.

בקיצור, ובשורה התחתונה, OnePlus תישאר ככל הנראה חברה קטנה. אין לה גימיקים חדשים בשרוול, אז היא פושטת מותחת את היריעה. הבעיה שלה ששמואלי לא לבד, וצורת השיווק הזה תרחיק ממנה אנשים בסופו של דבר.

בישראל, כמובן, יש יבואנית, ומי שירצה לא יזדקק להזמנה. בעיתוי הכי חוק מרפי שיכול להיות היא תכריז יום אחרי יום ‘השעה הפתוחה’ על תחילת המכירה בארץ, או לפחות תספר שזה יקרה אוטוטו. הבעיה שבמחיר של 2,445 ש”ח כבר לא ממש בטוח שזה מכשיר כל כך משתלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.