הפנים החדשות של אובונטו

טוב, לא ממש מתיחת פנים, אבל צבע, גוונים, עבודה מתחת למייבש וקבלת החלטה שאחרי שש שנים הגיע הזמן לנער קצת את המותג ולתת לו מראה מעט שונה. למה זה קורה? זה קורה בגלל שלאט לאט אנחנו מתקרבים לקראת ההשקה של גרסה 10.04 זוכרים? סוף החודש, 29 לאפריל זה אמור להתרחש – אם אתם רוצים אתם יכולים כמובן להתנסות בגרסת אמצע הדרך לתהילה, או במקרה דנן מהדורת האלפא 2 של הגרסה החדשה, שאפשר להוריד מכאן.

אז לקראת ההשקה ההולכת ומתקרבת, ואולי בגלל שמספר הגרסה הראשי יהיה לראשונה דו מספרי (10, עשר, עשרה), החליטו על מתיחת פנים שתשדר שמדובר במשהו חדש.

יש אפילו שני לוגואים חדשים, כמו שאתם רואים, אבל זה לא רק זה. יש שינוי מוחלט בערכת הנושא שמלווה את ההתקנה ואת צבעי ברירת המחדל של התקנת אובונטו. מיתוג חדש כולל. כן כולל סיסמה אפילו.

עד עכשיו, כלומר עד גרסה 9.10 (שאותה אפשר להוריד מכאן אם עדיין לא שלחתם ידכם לנסות את אובונטו, ואתם רוצים להתנסות עם גרסה יציבה – החלטה נבונה), ערכת הנושא נקראה Human (ערכת נושא “אנושית” אם תרצו). למה? הסיבה לכך הייתה שהסיסמה הייתה Linux for Human Beings (לינוקס לבני אדם). אבל עכשיו, אחרי כמה שנים, ואחרי שאובונטו הוכיחה את הנגישות שלה למי שלא מפחד מהמילה לינוקס, וגם להרבה מאוד אנשים שכן פחדו מהמילה לינוקס, הגיע הזמן להדגיש דברים אחרים.

ומה הדבר שמבקשים להדגיש? הרעיון החדש הוא Light, אם תרצו אור, אם תרצו קלילות, והדגש הוא על קלילות. כך למשל אוהבים גרסה 10.04 אמורה לעלות במהירות רבה יותר והיא אמורה להיות קלה יותר להתקנה. מעבר לכך, “תוכנה טובה היא קלה בהיבט שהיא משתמשת במשאבים שלכם ביעילות, פועלת מהר וניתנת בקלות לעיצוב בידי המשתמשים”.

מעבר לכך שיש לוגואים חדשים, שמלווים את הכל, כולל את הקהילה, ערכת הנושא הופכת את צבעה מכתומה/חומה לסגולה בהירה, וכבר במסך הפתיחה ניתן יהיה לראות את הלוגו החדש. אם אתם רוצים לראות את כל הסמלים וגם כמה תמונות מסך, ועוד כמה הבהרות, בקרו בכתובת הזו.

2 תגובות

  1. אני לא חושב שיש קשר כלשהו בין שם ערכת הנושא והסלוגן של ההפצה. ערכת הנושא באה מ־Gnome, בעוד הסיסמה היא של ההפצה בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.