לא נוקיה, ממש לא ככה

כמה ציפיתי. כמה חיכיתי. כמה קיוויתי. אני חושב שבכנס הסלולר האחרון בברצלונה לא היה משהו שעניין אותי מההכרזות של HMD Global על מכשירי הנוקיה (Nokia) החדשים שלהם. כמה ציפיתי, כמה התאכזבתי. עם כל הכבוד, מה בדיוק האסטרטגיה עליה חשבו בחברה הזאת בכדי להחזיר לשוק את המותג הכי חזק שהיה וקיים בשוק הטלפונים, ותסלחו לי אפל (Apple) וגם סמסונג (Samsung), ולגרום לאנשים שוב להתחבר באמצעותו? לבוא מלמטה, לבוא קטנים, להפתיע אחר כך?

עם כל הכבוד לאנשים הגדולים שמקבלים החלטות מהסוג הזה, ויש לי כבוד בתור אחד שאף פעם לא ישב בצומת כזה, נוקיה לא הייתה צריכה לחזור לשוק בקטן אלא בבום. נוקיה לא צריכה לבנות את המותג והשם שלה מחדש. הוא קיים וישנו וחזק למרות הכל.

HMD הייתה צריכה להציג לפחות מכשיר אחד שיגרום לכולם לומר וואוו, ומה שיצא זה בקושי אוי, מכשירים שמבוססים על תצורה שאפשר כבר לקרוא לה ענתיקה, ומכוונים לשוק הביניים המאוד נמוך בו התחרות לא פחות ממטורפת, ואני ממש לא בטוח שהאנשים שרוכשים טלפונים ברמה הזו יהיו מוכנים לשלם את הפרמיה ביואן, רופיה או שקלים תמורת מכשיר שעל החזית שלו ומאחור כתוב Nokia. אני בטוח שלא, ואפילו לא בתור מכשיר רזרבי. זה בסך הכל עוד מכשירים סינים שמיועדים לשוק הביניים ולמטה מכך, וממש לא יותר.

נוקיה הייתה צריכה מכשיר שייחרט כמשהו שכולם יזכרו מהכנס הזה, אז התוצאה של המחשבה המעמיקה של הוגי הדעות הייתה החייאה נוסטלגית של Nokia 3310 בסגנון ‘חדש, חדיש ומחודש’. אתם רציניים? כן, נכון כולם ייזכרו את זה, אתם צודקים, אבל תור מה? התור השעשוע והמשחק של MWC 2017, כן. בתור הפגנת יכולת, ממש לא. מבחינת מכירות של המכשיר? בוודאות לא. אפילו לא בהודו ובסין, או בקמבודיה או בתאילנד ואינדונזיה. למה לקנות מכשיר כזה, חכם למחצה, כשבמחיר דומה אפשר לקנות חכם מאוד זול שעושה את העבודה אפילו טוב יותר?

אני מקווה מאוד של-HMD יש בדרך מכשיר באמת טוב תחת המותג נוקיה, כי בינתיים כל מה שאני יכול לראות הוא שהמלכה היא ערומה.

2 תגובות

 1. בעיקרון מסכים איתך
  אני באתי עם ציפיות ברצפה והאמת ציפיתי ליותר גרוע
  רק כדי לשחק את הצד הנגדי אומר כך
  1. איכות הבניה גבוהה יותר מהסיני הממוצע במיוחד בדגם האמצעי עם מסך 5.2
  2. האנדרואיד הוא נקי לגמרי, מבטיח עדכונים מהירים ומשהו די נקסוסי שאולי תהיה לו דרישה. היום כל היצרנים דוחפים משהו משהו משלהם שאתה עובד קשה לקלף את המתנות שלהם
  3. מעבד 430 יספיק ל99 אחוז מהמשתמשים

  אם המוצר יצליח במחיר של 800 פלוס שח באירופה? אני מהמר שלא יהיה הצלחה סוחפת.
  אולי עם נוקיה 8 שטרם הוכרז ומצלמות טובות, הם ישנו את התמונה

  1. אם יש מכשיר שקיוויתי לראות ב-MWC זה הנוקיה 8, זו מבחינתי הייתה צריכה להיות הצהרת הכוונות של החברה, אבל היא נכנעה לבינוניות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.