כבר (לא) ממש מחכה לאובונטו

הידיעה הראשית שלנו בגיליון הניוזלטר 21 של TGspot עוררה אצלי דילמה. הנושא שלה היה השקתו של הטלפון הראשון שמבוסס על מערכת ההפעלה Ubunto for Phones.

מצד אחד, לכאורה, אני צריך לשמוח במיוחד כאחד שיש לו פינה חמה בלב לאובונטו (Ubuntu) באופן כללי. אני נמנה על אלו שכן רוצים לראות יותר ביזור בשוק מערכות ההפעלה לניידים. אני לא ממש אוהב את העובדה שאנדרואיד (Android) שולטת ביותר מ-80% מהשוק. הייתי הרבה יותר מרוצה אם הייתה מערכת הפעלה נוספת שיש לה יותר מחצי אחוז מנתח השוק, וכן, גם הייתי שמח אם ל-Windows Phone הייתה קצת יותר הצלחה. מה שקורה כיום בשוק הדפדפנים הרבה יותר מתאים לי, מבחינת חלוקה ונתחי שוק של דפדפנים בכלל ולא משנה כרגע מי מוביל.

אבל מצד שני, נדמה שמספיקה מעין הרמת גבה. כבר יותר מדי זמן מתחילת הפרויקט, ועם כל הכבוד, ולאור הציפייה הרבה שהוא עורר בתחילת דרכו, זו צריכה להיות כעת מערכת הפעלה מדהימה בכדי לשכנע יצרניות לשבץ אותן בטלפונים שלהן. אני מתקשה לראות את זה קורה. כל מערכת הפעלה סובלת מבעיות ילדות, גם אם היא iOS 8 או Android 5.0, אז בטח ובטח אובונטו שלחברה שעומדת מאחוריה כנראה לא היה בדיוק מספיק כוח אדם כדי לגמור אותה לפני שנתיים, כשהיא היא הייתה עדיין בשולי החדשות. אם לקח כל כך הרבה זמן לצאת לשוק, מי אומר שהצליחו לנקות כל הבעיות?

מצד שלישי אני מאוד אשמח לקחת את המילים הללו בסופו של דבר ולאכול אותן עם קטשופ או בלי. אני מאוד מקווה שגם יצא לי, איכשהו, לשים יד על הטלפון. בכל זאת מסקרן לראות מה יש לה להציע שאין לאחרות. נכון?

 

פורסם לראשונה בניוזלטר השבועי מספר 21 של TGspot – אתר טכנולוגיה ישראלי

תגובה אחת

  1. השאלה הרלוונטית היא מידת החשיפה לחנות אפליקציות בבחינת “ביצה ותרנגולת” אפל הייתה הראשונה, ואז באה גוגל. אפל המשיכה עם מדיניות ה”גן הנעול” וצברה מספיק “חסידים” שלרוב גם יש להם קצת יותר ידע טכני למימוש החזון. גוגל בנתה על כך שתפוצה רחבה של מכשירים שכוללים בתוכם “אנדרואיד” תספק לה דריסת רגל משמעותית ואכן זה קרה. מייקרוסופט פיספסו את העגלה, כי מחד הם קנו את נוקיה הכושלת ולא השכילו להיפטר ממותג שנחשב ארכאי, ומצד שני לא ניפקו רשיונות בזול למערכת ההפעלה הסולרית שלהם (שכך שמעתי איננה כה רעה) כתוצאה מכך גם לא ננקטה האסטרטגיה של אפל וגם לא ההפצה ההמונית של גוגל. אותו כנ”ל לאובונטו עכשיו זה מאוחר מידי, אם חנות האפליקציות של מייקרוסופט על כרעי תרנוגלת, תחשוב מה יקרה לאובונטו? (זאת בהנחה שלא יבנו איזה ממשק שיאפשר הורדה מהגוגל פליי).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.