גלישה לא רגועה

איך הגלישה שלכם לאחרונה? מרוצים ממנה? רגועים בזמן שאתם גולשים? מרגישים שחלונות הגלישה שלכם, קרי הדפדפנים, לא מפריעים לכם באמצע? בכלל שדרגתם ל-Windows 10?

אז אני בזמן האחרון לא ממש רגוע ולא ממש שלוו, וכן המחשב שלי שודרג מ-Windows 7 ל-Windows 10 בממשק באנגלית. אפילו מצאתי את עצמי בזמן האחרון משתמש פה ושם ב-Edge, הדפדפן החדש של מיקרוסופט (Microsoft). לא יודע למה, אבל לאחרונה הוא מרגיש לי הכי שקט והכי רגוע, ולכן כל פעם שאני עוסק במשהו כספי, עסקי או אחר שדורש ססמאות, זיהוי משתמש וכדומה, אני מעדיף להשתמש ב-Edge.

והסיבה העיקרית לכך היא שהדפדפן העיקרי שלי מזה שנים, פיירפוקס (Firefox), וכן אני יודע שאני בין בודדי המוהיקנים, החליט להשתגע לי. מה שמרגיז עוד יותר שזה קורה אחרי שבגרסאות האחרונות במוזילה (Mozilla) דווקא הגבירו את רמת האבטחה ואמורים לא לתת לתוספים להתקין את עצמם לבד, כברירת מחדל. אבל משהו בכל זאת הצליח איכשהו לחדור לו דרך חומות ההגנה, ואני עכשיו לא מצליח לשלוט אפילו במראה של הדפדפן. הסרתי, מחקתי כל מה שמצאתי שמזכיר את המילה Firefox, התקנתי מחדש, לא עוזר. מעצבן ברמות. קשור ל-Windsows 10? ברור שלא.

כרום (Chrome) הוא דפדפן המשנה שלי. התרגלתי לעבוד אתו באתרים מסוימים, במיוחד בכל מה שקשור לאתרים בהם אני עוסק. אבל הוא נתקע, קורס לי, הוא עדיין נראה מיושן לעומת ההשתלבות הטובה של Edge ושל פיירפוקס, כשהוא עובד, בסביבת החלונות החדשה, ויש את בעיית הגופנים הידועה שעדיין לא הצלחתי לפתור. בקיצור, אני מוצע את עצמי פעם אחר פעם מחכה לרגע שתופיע איזו תופעה מוזרה שתגרום לי להפעיל אותו מחדש.

אז ל-Edge אני לא רגיל לחלוטין, פיירפוקס שאני אוהב מאכזב אותי, והאמת שמכרום, למרות הפופולריות העצומה שלו, אף פעם לא היו לי יותר מדי ציפיות. כך שאני גולש, כותב, ואפילו עובד, אבל לא מרגיש לרגע שאני רגוע בזמן הגלישה שלי.

ומה שמדהים הוא כשאני מדבר עם חברים על תופעות בדפדפנים, הם מספרים לי דווקא דברים הפוכים.

זה רק אני?

תגובה אחת

  1. צודק לגמרי. את אדג’ עדיין לא ניסיתי, אבל פיירפוקס וכרום בלתי נסבלים כבר מזמן. מטחנות משאבים.
    מעניין שלמרות עדרי ההמעריצים שיישבעו שהכל בסדר, פתאום בגוגל נזכרו להכריז בקול רם על כוונה לטפל בזלילת המשאבים. וזה רק במקרה כמובן. אין קשר למיקרוסופט…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.