אחד לפני MWC 2018: למי בדיוק קראתם קטנות?

קחו רגע נשימה ארוכה,, רגע לפני שאתם מוציאים את האוויר מהריאות תגידו במהירות מיהן החברות שהולכות להציג מכשירים חדשים בתערוכת MWC 2018 שתתחיל מחר בפועל, גם אם עדיין לא באופן רשמי.

ננסה לנחש: סמסונג (Samsung), עם ה-Galaxy S9 שלה, איך לא. גוגל (Google), עם מכשירי ה-Android Go הזולים במיוחד שצפויים. שתי אלו בוודאות. שאומי (Xiaomi) אני בטוח שגם כן ברשימה שלכם, או לפחות של רובכם. LG, משום מה, בוודאות – היא עדיין נתפסת בתודעה כגדולה למרות שהיא מצטיירת לאחרונה כיצרנית טלפונים שקצת איבדה את הדרך. נוקיה (Nokia), או יותר נכון HMD Global, איזו שאלה בכלל. החברה מזנקת קדימה תוך שהיא מצליחה לסגור פערים איכותיים ומנצלת היטב את המותג שנשאר חזק. גם וואווי (Huawei) תצוץ למרות שאת החגיגה האמיתית שלה היא שומרת למרץ בפריס. גם מוטורולה (Motorola) תהיה שם וגם סוני (Sony) שסוף סוף כנראה תשיק מכשיר לא מרובע.

אתם גם בטח מבינים שבמסיבות העיתונאים ובביתנים של היצרניות הללו יהיה צפוף. זה בגלל שהן זוכות להערכת יתר. כן, קראתם נכון. להערכת יתר, לפחות אם מתייחסים לחשיפה שהן יקבלו לעומת היצרניות ‘הקטנות’.

קצת מצחיק לומר קטנות, כי בין הקטנות הללו, בהתייחסות לפחות, דווקא נמצאת יצרנית ענק אחת וויוו (Vivo) שכמעט ולא מפספסת את רשימת חמש החברות המובילות בכל רבעון בו מפרסמים נתוני מכירה, למרות שנכון שהיא כמעט לא ידועה במערב. קצת מצחיק לומר קטנות כשלא מעט מהחידושים מגיעים דווקא מהחברות הללו. ואם נזכיר רגע את וויוו שוב, שכחתם שהחברה כבר השיקה שני דגמים עם חיישן טביעת אצבע מתחת למסך, ומשתי חברות שונות שמייצרות את החיישן, וזה הרבה לפני סמסונג ואפל (Apple) הגדולות?

ואם בוחנים את מה שדוגי (Doogee) ובלובו (Blubu) הולכות להציע זה בכלל מעניין – סוגים שונים של התמודדות עם ניסיון להגיע למסכים ללא שוליים באמת, בלי מצלמה קדמית ובלי חיישן טביעות אצבע, רק מסך ומסגרת שולית מסביב. ויש גם את אולפון (Ulephone) הצנועה שמתעתדת להציג מכשיר ראשון עם המערכת על שבב Helio P70 של מדיה-טק (MediaTek), שאולי אפשר לזלזל בזה אבל עדיין זו הבחירה של יצרנית השבבים לנסות לחזור לשולי צמרת המעבדים וזה מכובד בפני עצמו. אותה חברה גם מתכוונת להציג מכשיר עם סוללת בנפח עבודה מטורף של 13,000 מילי-אמפר/שעה.

אם בוחנים את החידושים האמיתיים בשנתיים האחרונות אז מגלים שהתרומה העיקרית של ‘הגדולות’ לענף הייתה בעצם העיצוב המשונה עם הלשונית למעלה של iPhone X. הרבה מאוד מהחידושים האמיתיים הגיעו מהקטנות דווקא, וכן גם המסכים ללא שוליים הוצגו לראשונה בידי שאומי כשהיא הייתה עדיין בינונית עד קטנה.

אז למי בדיוק אתם קוראים קטנות? אני, בפני עצמי, בהחלט הולך לעקוב בעיקר אחריהן דווקא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.