וואו, בסמסונג יציעו עיצוב חדש עבור Galaxy S 10 – עוד פעם?

יותר מפעם אחת מוטחת בתקשורת הטענה כי בכל פעם שבאפל (Apple) מצייצים על משהו זה הופך לכותרות. האמת הפשוטה היא שזה נכון גם במקרה של סמסונג (Samsung). רוצים הוכחה מהירה? בבקשה: מנכ”ל החברה דיג’יי קו שחרר אמירה קצרה לגבי העיצוב של המכשיר הבא בסדרת מכשירי ה-Galaxy S (גלקסי), מכשיר העשור Galaxy S10, והרשת במהירות יצאה לחגיגה קצרה עם ידיעות על העיצוב הבא.

כמובן שקו לא אמר שום דבר בטעות, וכמובן שהעיתוי הוא מכוון – אמצע חגיגות המכשירים החדשים של אפל, כשכל אמצעי התקשורת עסוקים בסוגיית המחירים לא פחות מסוגיית הביצועים. עד שהטלפונים החדשים במשפחה יגיעו לשוק תעבור בערך חצי שנה, אבל למה להשאיר את השטח לאפל? הרי צריך למכור מכשירים ולכן סמסונג צריכה להישאר בכותרות.

אבל אני מכיר נשיא אחד מאיזו מדינה מסוימת שהיה אומר על ההכרזה הזו, ועם מידה גבוהה של צדק, שמדובר בחדשות כוזבות.

תחשבו על זה בשקט לרגע: סמסונג הולכת להציע ב-Galaxy S10 עיצוב אחר לגמרי. ברצינות? בשיא הרצינות? כלומר, המכשיר החדש ייראה אחרת מה-Galaxy S שהושק במרץ 2010 (כן, עברו שמונה שנים ובכל זאת מגיעים לדור העשירי של המכשיר)? איזו הפתעה.

עוד עיצוב אחד של Galaxy S, ועוד אחד

אני לא זוכר בדיוק כמה פעמים סמסונג שינתה את העיצוב של מכשירי הסדרה באופן ‘דרמטי’ לאורך השנים, אבל מספיק להביט קצת בתמונות במאמר הקצר הזה כדי לראות שזה קרה לפחות כמה וכמה וכמה פעמים. כמעט בכל דור ודור זוכים הרוכשים הפוטנציאליים לראות עיצוב חדש של מכשיר ה-Galaxy S התורן, ועזבו את התצורה.

אתם זוכרים, לדוגמה, מתי השוליים המעוקלים הופיע לראשונה? מרץ 2015, יחד עם ה-Galaxy S6 המוצג לעיל שהוא בפני עצמו הציע עיצוב שונה מאוד מה-Galaxy S5.

וכשבוחנים את שני הדורות האחרונים, שכבר מציגים מסכים מתוחים ושוליים שכמעט ולא נראים, הם כמובן מאוד מאוד, ואפילו עוד מאוד אחד, שונים מהמכשירים בסדרה שלפניהם.

מכיוון שכך האמירה של קו היא די מגוחכת בהקשר הכללי, אם תחשבו על זה. בגלל שאפל הציעו עיצוב שונה לחלוטין ל-iPhone X שנגרר גם להשקה הנוכחית של ה-iPhone XS וחבריו, יש ציפייה מבחינתה של סמסונג שיצפו ממנה גם כן למהלך דומה. נו, ברור. כי זה פחות או יותר מה שעושים שם כל מכשיר או שניים, וזה יקרה שוב אם לא ב-S11 אז ב-S12.

ובכלל אולי זו הכנה לכך שהמכשיר החדש יקבל את השם Galaxy SX? ואולי זה הכנה לכך, שכמו שכבר מיהרו לציין בפני, לעוד עליית מחיר גבוהה?

ובשורה התחתונה, אז יהיה עיצוב חדש. וואו, איזו הפתעה. אבל אל תאשימו את התקשורת, כולל אותי כמובן. בכל זאת שתיים משלוש החברות הכי חזקות בשוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.