תנו לה טלפון שמתאים לכף יד נשית

החלטתי שאני רוצה מכשיר סלולרי חדש. כנראה שהמכשיר שלי שמע אותי כי לקח לו בדיוק יומיים כדי להצליח לעשות קפיצת ראש למים. באופן מפתיע הוא שרד יפה את הקפיצה הזו חוץ מהמיקרופון שהפסיק לעבוד, אבל זה ממש לא היה רציני.

אז התחלתי לעשות סקר שוק ובדקתי את המכשירים הקיימים. כחובבת אנדרואיד מושבעת שחיה עם טלפון של סמסונג (Samsung) כבר כמה שנים ומאוד מרוצה ממנו, ההחלטה הטבעית ביותר הייתה להמשיך לאחד האחים החדשים שלו במשפחה המורחבת.

חבר הראה לי את ה-Galaxy Note 8 ומאוד התלהבתי: מכשיר חזק, יפה, מצלמה איכותית, מסך מדהים והכי חשוב – העט האלקטרוני שאפשר לכתוב איתו על המסך. ממש מושלם. בעצם לא – רק כמעט מושלם.

ובכן זה עניין הגודל. הגודל, במקרה הזה, מאוד קובע. ככל שהמכשיר גדול יותר הוא קשה יותר לאחיזה ותפעול עבור נשים עם ידיים קטנות, ואני כזו, ומכיוון שכך התחלתי לפזול קצת לסביבה הקרובה. אז הנה, יש את Galaxy S8 שהוא לא רע בכלל, אבל הוא לא 8 Note לא מבחינת המצלמה ולא מבחינת תכונות רבות אחרות, ובינו לבין ה-Note 8 יש את ה-+Galaxy S8 שהוא בדיוק באמצע, הן מבחינת הגודל והן מבחינת היכולות, אבל לדעתי זה להפסיד מכל העולמות.

ואז זה הבריק לי – אם תרצו סוג של אאוריקה. הרי יש ליין שלם של שעונים לגברים ושעונים נפרדים לנשים. יש נעליים לגברים ונעליים לנשים,
אפילו חגורות קיימות בנפרד לנשים ולגברים, אז למה מכשיר טלפון, שצמוד אלינו כל היום וצריך להתאים לנו כמו כפפה ליד מייצרים כמשהו אחיד שאמור להתאים לשני המינים? הצרכים שלנו אחרים, אופן השימוש שלנו שונה והכי חשוב – מבנה כף היד הנשית והגברית אינו זהה.

באחת מהביקורת שקראתי על ה-Note 8 נכתב:

“יחד עם הגידול בממדיו של הטלפון מגיע יתרון קל למכשיר על פני סדרת ה-Galaxy S8, זה מורגש במסך ה-Edge. עם ה-Note 8 הגדילה סמסונג את עובי המכשיר מספיק על מנת שהאחיזה בו תהיה נוחה מאשר הייתה בסדרת ה-S8, כך שנוח יותר להשתמש במכשיר. זהו שינוי קטן, אך משמעותי, שאני מקווה מאוד שסמסונג תאמץ גם בסדרותיה הבאות – פשוט כי חשובה הנוחות יותר מאשר דקיקות המכשיר”.

את הביקורת הזו כתב כמובן גבר שכפי הנראה המכשיר מתאים לו, אבל למישהי כמוני, זה רק מקשה על החיים… ונכון, חשובה נוחות יותר מאשר שאר הפרמטרים – אז קניתי בסוף את ה-Galaxy S8.

ואני מחכה שמישהו ירים את הכפפה ויחליט לייצר מכשיר מתקדם וחזק שגם יותאם למבנה כף היד הנשית.

ולא, טלפון בצבע אדום או ורוד זה ממש לא מספק אותי.

 

ליאת טולדנו, מנכ”לית משותפת בקמדיה (Kamedia), עובדת וחיה דיגיטל כבר למעלה מ-10 שנים וכיום יועצת ומלווה ארגונים בתהליך גיבוש ויישום אסטרטגיה דיגיטלית וחווית לקוח

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.