פאבלט? סמארטפון? למה לא פשוט טלפון?

לא בדיוק עשיתי מחקר מדעי ואפילו לא מדעי, אבל אני בטוח שרוב האתרים הטכנולוגיים בארץ השתמשו בעיקר במילה פאבלט (Phablet) כדי לתאר את השקות המכשירים האחרונות. גוגל (Google) השיקה שני פאבלטים, סמסונג (Samsung) השיקה שניים, אפילו מייזו (Meizu) השיקה השנה שלושה והכריזה כבר על עוד אחת. אני לא זוכר בדיוק באיזה אתר קראתי, אבל צמד המילים ‘פאבלט קלאסי’ מהדהד לי בראש כבר זמן מה. כמובן שלא רק בארץ משתמשים במילה הזו שכמובן, ואני מניח שאתם זוכרים, נוהגת לציין טלפונים עם מסך בגודל של 5 אינץ’ ומעלה.

המקור מובן: ערבוב בין Phone ל-Tablet. הסיבה מובנת גם היא: פעם כשרוב המכשירים בשוק היו מגיעים עם מסכי 4 אינץ’ לכל היותר, ואחר כך 4.5 אינץ’, הימים בהם אפל (Apple) לא הרגישה כל צורך להציע מכשירים עם מסכים גדולים שיכולים להתעקם, רצו לתת שם מיוחד למעט – ושימו לב למילה מעט – המכשירים שהיו גדולים מ-5 אינץ’ אבל עדיין לא בגודל של 7 אינץ’ שנחשב כרמת הכניסה לעולם הטאבלטים. כשסמסונג השיקה את ה-Note הראשון והמציאה את העולם הזה, הפער באמת היה משמעותי.

אבל מאז זה כבר הפך לבדיחה. רוב הטלפונים מגיעים כיום לשוק, לפחות בשוק הביניים ומטה אבל גם לא מעט בשוק הנמוך, עם מסכי 5 אינץ’ ומעלה. אז כולם פאבלטים ואין יותר טלפונים? אפשר כבר למחוק את המילה המכוערת הזו מהלקסיקון ופשוט לומר טלפון?

כן טלפון וגם לא סמארטפון. עד היום אני לא מבין למה לא משתמשים בטלפון חכם אלא בסמארטפון, אבל גם את זה כבר לא ממש צריך. מתי בפעם האחרונה קניתם טלפון טיפש? לא, אני יודע שעדיין מוצעים טלפונים פשוטים בחנויות ברחבי העולם, ואם לא אז בישראל, אז למה לא להשתמש בכינוי מוסף דווקא להם? תקראו להם טלפונים פשוטים/טיפשים/מיושנים ותשאירו את השאר פשוט טלפונים, ואם את מתעקשים, אז טלפונים סלולריים. אפשר להיפרד כבר מהסמארטפון הלא פחות מכוער?

ודרך אגב, אולי לא שמתם לב. אני לא רוצה להתחייב לאכול כובע, אבל נראה לי שטאבלט עם מסך 8 אינץ’ הוא ה-7 אינץ’ החדש. אני לא יודע אם המחיר של הפאנלים כבר כמעט זהה, או שקשה לדרוש יותר מכמה עשרות דולרים עבור טאבלט 7 אינץ’ טוב באמת, אבל החברות הגדולות בשוק כבר כמעט ולא מציעות טאבלטי 7 אינץ’ חדשים, אם בכלל.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.