השוד של ‘שודדי הקריביים’ ומשמעות הארכיב הדיגיטלי

אז קניתם שרת ארכיב חדש וחדיש במיוחד. עטפתם אותו במעטפת שאי אפשר לחדור דרכה, לכאורה, ועוד אחת שבודקת שאם כבר בכל זאת, אז בבריחה החוצה החיישנים יזהו את התנועה, יעירו את כל השכונה וגניבת המידע תיעצר לפני שהיא תכאיב באמת. ושוב גיליתם שזה לא ממש עזר.

אז הפעם קוראים לכם דיסני (Disney), והפעם זה אפילו קצת מצחיק כי שודדים שדדו מכם עותק מלא של ‘שודדי הקריביים’ החדש, וכמעשה כל פירט טוב, הם הפכו מיד את הסרט לבן ערובה ודורשים עבורו תשלום או שישלחו ממנו אצבע אחר אצבע, איבר אחר איבר, או במקרה של סרטים: 5 דקות יישלחו לרשת, ואז עוד 20, ואז עוד 20 וזה כשמועד ההשקה של הסרט הוא בעוד עשרה ימים לערך.

אז מה קצה ההשקעה? האם בכלל יש איזו רמה של השקעה שאפשר לומר עליה שהיא תבטיח שלא תהיה חדירה? כי בינתיים נראה שחוץ ממקרי מספר – וזה כן המקום לומר כל הכבוד לישראל – ההאקרים הללו די משתוללים כאוות נפשם. למי זה בגלל משנה אם הם הגיעו הפעם מרוסיה, צפון קוריאה או הולנד? התוצאה היא בכל מקרה סרט הוליוודי.

אז מה עושים? חוזרים לימים בהם שומרים חומר חשוב רק במחשבים שלא מקושרים לרשת? אולי בכלל נתחיל לשמור את החומר על כונן נייד ונעביר אותו מיד ליד לפי הצורך? אולי בדיסני היו צריכים להכין איזה אלף כוננים כאלה ולשלוח אותם לבתי הקולנוע בבוקר של ה-27 במאי, וזהו? זה נשמע מגוחך, נכון?

על העובדה ששוב ביקשו את דמי הכופר בביטקוין (BitCoin) יש לי גם מה לומר, אבל זה כבר בהזדמנות אחרת. מה שמעניין יותר כרגע זה ההכרזה של מנכ”ל דיסני כי הוא לא מתכוון לשלם, אז תגידו איפה בדיוק רואים את חמש הדקות הראשונות?

תגובה אחת

  1. אני לא אתפלא אם הגנבים ייצפו ב5 דקות הראשונות ויגיעו למסקנה שצריך לפצות את דיסני על ההשקעה בסרט הזה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.