רוצים להישאר עם חלונות XP? זבש"כם

הרבה מאוד משתמשים חכמים של חלונות אומרים שגרסת ה-SP3 של חלונות XP היא הגרסה הכי טובה של חלונות XP ובאופן משמעותי על פני הגרסאות שכוללות גם את שתי חבילות השירות הראשונות בלבד. מעבר לכך שמדובר בחבילה שמספקת תיקונים רבים היא גם מאריכה באופן אוטומטי את תקופת השירות הבסיסי שאתם יכולים לקבל ממיקרוסופט (Microsoft) אם החלטתם להישאר עם חלונות XP, כשעכשיו, אם איני טועה, מדובר כבר על 2014 כמועד הסופי, הסופי באמת. אם תחשבו על זה, למרות שהייתה תמימות דעים לגבי כך שחלונות 7 היא מערכת הפעלה טובה יותר מחלונות XP, ובטח ובטח שמויסטה, עדיין רבים מאוד מעדיפים להישאר עם חלונות XP גם היום.

בעצם, מה זאת אומרת מעדיפים להישאר עם חלונות XP? בדיקת דו”חות נוכחיים מראה עד כמה הנוכחות של חלונות XP עדיין עצומה. למרות שיש שחיקה קבועה מאז ההשקה של חלונות 7, היא מאוד איטית, ויש יותר שחיקה בחלונות ויסטה האומללה. למעשה העלייה באחוזים של השימוש בחלונות 7 איטית מאוד גם כן, והיא גדולה יותר מהירידה בחלונות XP, כך שברור שהיא שואבת חלק לא גדול מכוחה מהירידה של ויסטה דווקא.

המספרים לעיל מדברים בעד עצמם, נכון? נכון בהחלט. למרות כל המאמצים אין הגירה לחלונות 7, ולא רק בתחום הצרכני, עם מספרים כאלה אין בכלל ספק, לפחות לי, שגם הרבה מאוד ארגונים מעדיפים להישאר עם XP. דילגו על ויסטה וראו שנשארו בחיים? אולי ידלגו גם על חלונות 7. הרי מיקרוסופט אמרה כל כך הרבה פעמים שהיא מפסיקה לתמוך ב-XP, והוא עדיין מקבל תמיכה כזו או אחרת. אפילו התוספת של מצב החלונות XP לחלונות 7 בגרסאות הגבוהות לא ממש שכנעה את אלו שמשוכנעים שחלונות XP היא החלונות הכי טובה שיצאה אי פעם לשוק.

כשחלונות 8 כבר באופק הלא כל כך רחוק, בתקופה בה מיקרוסופט משנה את פניה מחברת תוכנה בלבד לחברה שמספקת גם שירותי ענן, קצב המכירה של חלונות 7 בעייתי מאוד עבורה כי הוא יותר מתמיד מקור הכנסה חשוב.

מה עושים? עושים. משנים לדוגמה את דרישות המינימום. ככה גילו לדוגמה אלו שבדקו את גרסת הבטא החדשה של תוכנות ה-Live שמציעה מיקרוסופט בחינם למחשב שעובד בסביבת חלונות. אתם רוצים שהתוכנות החדשות הללו יעבדו במחשב שלכם? אין שום בעיה… אבל יש רק תנאי אחד קטן: חלונות ויסטה ומעלה. כלומר, אתם יכולים להישאר עם חלונות XP שלכם ועם הגרסה הישנה של חבילת התוכנות הזו (שיש בה כמה דברים מלהיבים לדעתי, כמו ה-Live Writer בה השתמשתי לכתיבת הפוסט הזה), אבל אם אתם רוצים להתקדם, קדמו גם את מערכת ההפעלה שלכם. אתם יכולים לעבור לוויסטה אם בא לכם (חה, חה, חה) ולא דווקא לחלונות 7, אבל בחלונות XP לא תוכלו להישאר.

מי שניסה להוריד את ה-Preview של אינטרנט אקספלורר 9 מהאתר המיוחד שהקדישה לכך מיקרוסופט גם כן מכיר היטב את ההודעה הזו.

במיקרוסופט, כחברה שמובילה באופן מכריע את שוק מערכות ההפעלה, תמיד דאגו לתאימות לאחור כמעט מושלמת, אבל יש גבול לכל דבר, והגבול הזה כנראה הגיע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.