מה אני חושב על הורדת מס הרכישה על הטלפונים

יש לכם במקרה השבוע הרגשה של עולם חדש נפלא? לי יש יותר הרגשה של כלכלת בחירות, ואיזה שר אחד שהולך כנראה להתמודד על ראשות הממשלה. אבל למי אכפת מה הסיבה, סוף סוף זה קורה וישראל מתחילה להתקרב קצת אל העולם המודרני. לא שהורדת המיסוי המיותר על הטלפונים הסלולאריים, וזה רק בין שאר הדברים שהמס חוסל עבורם, זה רע ושולי – וההפך מנקודת המבט שלנו – אבל זה עדיין לא מונע מאיתנו להיות למעשה רפובליקת בננות שהגיעה בטעות למזרח התיכון במקום לדרום אמריקה.

אבל זהו פוליטיקה בגרוש, וזהו משה כחלון שרק בבחירות הקרובות נוכל לשלם לו כגמולו, כי באמת באמת יש מין הרגשה של הקלה. יש הרגשה שסוף סוף נעשה משהו נכון במחוזותינו. גם התגובות לכך מחממות את הלב, תודו. הקמעונאים לצורותיהם ירדו מהר מאוד מהגדר והבינו שאם הם לא יורידו מחירים כבר עכשיו הם ייתקעו עם מלאים גדולים, כי רוב האנשים לא ירכשו מכשירים חדשים תקופת מה עד שהמחירים ירדו בפועל.

וכן, נכון שזה אולי לא הוגן, אבל באמת, עם יד על הלב, מישהו חושב שהמחירים בארץ היו כל כך גבוהים אך ורק בגלל המיסוי של 15% כתוספת? כמה מכם עכשיו מגחכים? נכון, זהו שוק מסחרי, ויש הרבה מאוד יבואנים קטנים שזו יכולה להיות מכה מאוד מאוד מאוד כואבת עבורם, אבל מה החלופה? להמשיך לשלם 15% מיותרים? מה רצו היבואנים והמוכרים, לקבל הודעה מראש ושהחוק לא יוחל בפועל עד שהם ייגמרו את המלאים שלהם? ברצינות? אז כן, יש פגיעה, וכן זה כואב, אבל זה עם הזמן יעבור, ומי שבאמת חשוב זה מבחינתנו הצרכנים הסופיים.

ואתם יודעים מה? הלוואי שבאמת, בסוף התהליך, ההנחה תהיה במלואה, שההבדל במחירים בארץ מול אירופה היקרה יותר יהיה רק מע”מ. דיינו.

פורסם במקור, פחות או יותר, בניוזלטר של TGspot
קרדיט תמונה: קובי קנטור ז”ל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.