מתי יודעים אם זה גימיק או צורך?

לאו שי, מנהל בכיר בוואווי (Huawei), העלה פוסט לחשבון שלו ב-Weibo, בו הוא טוען שאין צורך ביותר מ-4 ג’יגה-בייט זיכרון במכשירים הסלולאריים של ימינו. במקרה או שלא הוא בעצם חושף משהו על מאחורי הקלעים של התעשייה. הוא יודע היטב שבישיבות התכנון של היצרניות השונות, כשראשי החברות מתערבים במה שעומד לקרות בטלפונים המייצגים והכי חשובים שלהן, שאלת הגימיק עולה על השולחן ולא כדי לענטז אלא כגורם חשוב מאוד במכירות.

צבע? שוליים? צבע אחר? יותר זיכרון אחסון, יותר זיכרון עבודה? מעבד יותר מהיר הכי הכי חזק שיש? שבב גרפי עתיר ביצועים? אז מי יכול לדעת באמת איפה עובר קו הגימיק והיכן חוצה אותו קו הצורך האמיתי? מי בכלל מוסמך לענות על השאלה הזו?

הרי בדיוק את אותה שאלה אפשר לשאול לגבי המצלמה הכפולה שמשלבת וואווי במכשירים שלה מאז ה-P8. מי באמת צריך את זה? הרוב המכריע של משתמשי המצלמה במכשיר הסלולארי משתמשים בכלל במצלמה הקדמית כדי לצלם תמונות סלפי, והאחרים לא ממש צלמים מקצועיים. ואתם מכירים צלם מקצועי שיוותר על המצלמה שלו לטובת טלפון, עם מצלמות טובות ככל שיהיו? ברור שלא.

אז 4 ג’יגה-בייט מספיק? יכול להיות שכן, יכול להיות שלא, יכול להיות ששי החליט פשוט לפלוט כך החוצה החלטה של החברה הסינית המובילה בתחום שלא להגדיל כרגע זיכרון, אבל אין ספק שצריך גם גימיקים בשוק העמוס הזה.

ועוד לא יבשה הדיו הווירטואלית על השורות הללו לעיל, וכבר צצה לה ידיעה ב-DigiTimes, האתר הסיני שכנראה מכיר יותר טוב מכולם את שרשרת הייצור המזרח אסייתית, שמספרת דרך אגב שמדיה-טק (MediaTek) יחד עם TSMC עובדים על מעבד בייצור של 7 ננו-מטר שיהיו לו 12 ליבות עיבוד. נכון להיום איני מצליח להיזכר בחברה שמייצרת מעבדי 10 ליבות מעבר למדיה-טק, אז בשביל מה הקפיצה הזו ל-12 ליבות? האם זה לא גימיק? האם באמת מישהו צריך את זה?

מבוסס על אחד מהטורים השבועיים שכתבתי עבור הניוזלטר של TGspot.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.