מי בכלל צריך טלפון משחקים ואני מה זה רוצה אחד

איזה יפה ה-Red Devil החדש של נוביה (nubia), נכון? הכל חידודים חידודים, ושילוב הצבעים מדהים, ויש אפילו פס אורות RGB בגב, בדיוק כמו שמצפים למצוא כנראה במחשב משחקים. סליחה, סליחה. כן, טלפון משחקים. בעצם גם ה-Black Shark של שאומי (Xiaomi) שהוכרז כמה ימים לפני יפה, גם אם סכימת הצבעים שלו די שונה ומבוססת על שילוב של ירוק עם שחור ולא אדום עם שחור.

עזבו את מה שיש שם בפנים, אין בכלל ספק שמדובר במחשבים – אוף, עוד פעם זה קורה לי – כלומר טלפונים מאוד חזקים. זו בכלל לא הנקודה. גם ברור שיש להם עיצוב מיוחד ומערכת קירור כזו או אחרת, ואפילו מסכים שמציעים קצב רענון ברמה שלא תבייש מסכי מחשב שולחניים. וגם זו לא הנקודה.

וגם ברור שאם כבר Razer Phone לא לבד בתמונה וגם אסוס (Asus) כנראה מתכננת טלפון משחקים שיצטרף לקו מוצרי ה-Republic of Gamers הידוע שלה, אז כבר מדובר בסוג של מגמה, אבל עדיין אי אפשר לתהות ולשאול למה?

צריך להיות מציאותי: אין היום משחקים סלולריים שאי אפשר לשחק עם מכשירים מעט מיושנים, וזאת אני כותב כדי להיות עדין. אני מריץ כמה מהמשחקים הכי כבדים והכי תובעניים על טאבלט שעוד מעט מגיע לשנתו הרביעית. הוא היה חזק מאוד בשעתו, הוא לא ממש ‘עומד בתקן’ של ימינו. את אותם משחקים אני גם מריץ על ה-Mi Max 2 שלי שכבר עוד מעט סופר שנה בשוק וגם כך לא בדיוק הגיע עם מערכת על שבב חזקה.

אטיות? ממש בשוליים. בעיה בתצוגה? ממש לא. מחסל סוללה? ברור, אבל אם תבדקו גם מחשבי משחקים ניידים – והפעם לא טעיתי – תגלו שזמן עבודה זה לא ממש הנקודה הבולטת שלהם.

וחוץ מזה, הרי התצורה של הטלפונים החדשים לא ממש חורגת ממה שמציעים גם כך טלפוני הצמרת, וזה אומר כיום בדרך כלל Snapdragon 845 עם הרבה זיכרון. וגם אם הממשק/מערכת ההפעלה המולבשים מעל אנדרואיד ‘ייעודית’ למשחקים, אז גם זה לא חדש כי היו כבר כמה מכשירים שהגיעו לשוק עם ‘מצב משחקים’.

ההצדקה למכשירים כאלה תגיע רק אם הם יציעו יותר עוצמה ממה שמכשירים מהשורה מציעים, ורק אם יתחילו להיכתב משחקי AAA אמיתיים לטלפונים ולא יסתפקו רק בהמרה של משחקים ישנים. הרי כיום, מי שמחפש לשחק משחקי FPS או משחקי אסטרטגיה ומשחקי תפקידים עתירים גרפיקה ותובעניי ביצועים, פונה קודם כל למחשב/קונסולה שלו. טלפון? משחקים שמעבירים בעיקר את הזמן בדרך ממקום למקום או לפני השינה.

אבל למה אני רוצה מכשיר כזה? איך אפשר לשאול בכלל? זה מגניב לא?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.