מי חשב שהגיימרים יצילו את ה-PC

היום הייתה לי שיחה עם אחד שעוסק בתחום המשחקים, מהבודדים שעוד דואג שיגיעו כמה דברים לחנויות. שאלתי אותו משהו לגבי משחקים ל-PC, והוא צחק, גנח, ונשמע מאוכזב והכל ביחד. “קונסולות. מי עושה היום משחקים ל-PC. מיותר. קונים קונוסולות”.

אז תסתכל חביבי על התמונה, לקונסולה הזו קוראים PC והיא נראית יותר טוב מכל קונסולה אחרת שיש לך להציע לי מולה, ואם היא במקרה של ה-Ideacentre Y900 של לנובו (Lenovo), אז תדע לך שהיא ממש ממש לא לבד. וגם זה שהמחשב הזה מגיע עם GeForce GTX 1080 של NVIDIA, כרטיס המשחק הסופר עוצמתי, אז תדע לך שגם במקרה הזה, היא לא לבד. מבלי לבצע חיפוש באינטרנט אני נזכר למשל ב-OMNI by HP Desktop. יש לך בכלל ספק שהמחשבים הללו יותר חזקים מכל קונסולה שתציב מולם? יש לך בכלל ספק שהם מציעים גרפיקה יותר טובה? יש לך ספק שאתה פשוט לא בודק במקומות הנכונים?

אז נכון, לראות משחקי PC על המדף כנראה כבר בקושי רואים, אבל בחנויות לרכישה והורדה מקוונת? Humble Store ו/או Steam ויש גם עוד אחרות, והן עובדות יפה מאוד, ואז מגלים עד כמה לא מעט חברות עדיין כותבות משחקים ל-PC, ואני לא נכנס בכלל לנקודה שכל אחד כמעט יסכים עמה: משחקי אסטרטגיה זה רק PC, ואם מישהו שם לב לאחרונה לפריחה של משחקי 4X בהם האימפריה היא בין כוכבים, והחלליות מעוצבות היטב, אז יודע בדיוק על מה אני מדבר – וכמאמר ביניים, אני באמת מחכה כבר להשקה של החידוש של Master of Orion. רק השם מעביר לי צמרמורת בעמוד השדרה.

ובכלל, איך אומרים על עסק שמגלגל כמעט 200 מיליארד דולר בשנה שהוא מת? איך אומרים את זה כשחברת תוכנה ענקית כמו Salesforce.com הולכת, לדוגמה, ורוכשת חברה תמורת 3 מיליארד דולר עבור שוק שצפוי ב-2020 להגיע ל-18 מיליארד דולר? אתם בכלל קולטים את הפרופורציה? ועם כל הטלפונים שנמכרים, מה ההיקף שלהם בכסף? אז איך שה-PC מהבחינה הזו מתחרה בהם היטב? כנראה שיש דרישה לא? אמנם הגיימרים הם שדוחפים את השוק קדימה, ובטח מבחינת רכישה של מכונות יקרות – ה-Ideacentre Y900 מתחיל ב-1,899 דולר – אבל מה רע שהם אלה שיעשו זאת?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.