דעה: תפסיקו לקשקש, Windows Phone לא תעבור את אנדרואיד בשנים הקרובות

איתי מקמל חושב שעם כל הכבוד למיקרוסופט, מערכת ההפעלה של גוגל תהיה זן שתוביל וגם תנצח לאורך שנים. מעין מאמר תגובה לדעה שפורסמה כאן לפני כמה ימים (כאן)

בחודשים האחרונים אנו נתקלים בלא מעט תחזיות של “אנליסטים” ומחקרים החוזים כי Windows Phone של מיקרוסופט תעקוף את מערכת האנדרואיד ותהיה למערכת הפופולרית בתוך שנתיים-שלוש בלבד. גם כאן באתר כתבנו על כך לא פעם וגם נתקלנו בכתבות שונות ברשת שאומרות אותו הדבר. היום התפרסם מחקר נוסף של IDC הטוען כי Windows Phone תגיע למקום השני ב-2015 כשמערכת ה-iOS במקום הרביעי לאחר Blackberry ומערכת הסימביאן תעלם כמעט כליל מהשוק. נתונים מעט יותר הגיוניים לטווח הקצר אך עדיין קיצוניים.

נוקיה תוביל להצלחה?

הטענות של רוב המחקרים מבוסס על סמך העובדה כי מיקרוסופט פועלת בשונה מאפל וקרוב יותר לתבנית העבודה של גוגל על ידי הפצת המערכת לשלל יצרניות שונות ובהסתמך על מגוון רחב של מכשירים המתאימים למגוון סוגי לקוחות, כך שכל אחד ימצא את מה שהוא אוהב. מיקרוסופט לקחה את המערכת בצורה רצינית יותר מבעבר ודואגת לעדכן אותה על בסיס קבוע ולפתור בעיות בזריזות, כשמגוון האפליקציות עולה מיום ליום. אך הדבר שהכי ישחק תפקיד הוא החיבור עם נוקיה שלפי הצפי הוא זה שיהיה אחראי להצלחת המערכת שיספק את העלייה של 20 אחוז בביקוש תוך מספר שנים. מה גם נוקיה יודעת כי זוהי הזדמנות חשובה, ואולי גם אחרונה שלה להצליח בתחום לכן היא תשלוף את כל התותחים הכבדים שהיא יכולה כדי לגרום למערכת לעבוד.

בלתי מעורער
ובכל זאת, שוק הסמארטפונים נשלט על ידי אנדרואיד ו-iOS של אפל וזה לא משהו שקל כל כך לערער עליו כששתי החברות בעלות מערכת חכמה, נוחה ושימושית כל כך עם מגוון כה גדול של אפליקציות. יתרונם של המערכות כלפי Windows Phone הם רבים: אם זה מספר האפליקציות, כמות המשתמשים, גודלה של קהילת הפיתוח וחשוב לא פחות זה הפתיחות (של מערכת האנדרואיד) והשלמות (של מערכת ה-iOS). כל הסיבות הללו הופכות את ההטמעה שלהם בשוק למשהו שלא יהיה קל למיקרוסופט לשנות, במיוחד לאור העובדה כי מערכת אנדרואיד חולשת על 35% משוק מערכות ההפעלה החכמות  ומערכת ה-iOS על 18%, מעט פחות ממערכת הסימביאן שירדה ל-20%, ואם זה ישתנה, זה רק לטובת מערכות אלו.

בעיות ה-Windows Phone כיום הם עדיין רבות. אם זה מערכת דלילה באפליקציות, ממשק שממצה את עצמו מהר, תכנים ואפשרויות שימוש מוגבלות ומכשירים שעדיין לא נמצאים בשיא הטכנולוגיה. אין זה כמובן אומר כי השינוי לא יתרחש, במיוחד לאחר הצטרפותה של נוקיה והעדכון Mango הקרוב אנו נראה עלייה לא קטנה במכירות מכשירי Windows Phone בשנה הבאה. אך מכאן ועד השתלטות על השוק, זה נראה לנו מעט מופרך.

 

פורסם לראשונה באתר TGspot

תגובה אחת

  1. מוזר, בכל הנוגע לממשק שממצה את עצמו מהר, אפשרויות שימוש מוגבלות ומכשירים שלא נמצאים בשיא הטכנולוגיה, חשבתי משום מה שאתה מדבר על האייפון, אבל אז קראתי שוב את מה שכתבת…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.