אודות

אז קוראים לי צביקה, צביקה קצבורג.

עד ליוני 2009 שימשתי כעורך של מגזין המחשבים PC Plus מבית אנשים ומחשבים,. במשך שנתיים וחצי ו-30 גליונות משכתי בעול עד שמשכו ממנו את הפלאג. כיום עדיין כותב בשאר הפרסומים שיש למערכת הזו להציע, החל במגזין מנהיגים, דרך העיתון המקוון היומי DailyMaily וכמובן גם בפורטל של החברה – אם אינני טועה, זה האתר היחיד בישראל שעוסק במחשבים מלמעלה עד למטה, החל ב-IT דרך מה שקורה בתחום ה-PC ועד טלפונים סלולריים וחפיצים (קרי גאדג'טים).

אבל זה לא הדבר היחיד שאני עושה בתחום הכתיבה על עולם המחשוב. חוץ מזה אני נושא בעול, יחד עם המייסד והעורך והכותב הראשי איתי מקמל, בעריכה ובכתיבה של האתר TGspot. הספקתי גם לערוך ולהחזיק בפועל את האתר THspot במשך כשנתיים עד שנגמרו משאבי כוח האדם והכסף, וכן במשך מספר שנים החזקתי את האתר Facebook Games שעסק במשחקים בפייסבוק, איך לא, עד שאלו איבדו מכוחם לטובת המשחקים הסלולריים, וכן נגמרו משאבי הזמן.

כך, שכמו שאתם מבינים, גם עכשיו אני כתב ועורך בתחום המחשבים, וגם לא פחות מכך, מתרגם בתחום (ובעצם מתרגם בכלל, כבר יצא לי לתרגם סרט או שניים וכמה תוכניות טלוויזיה). בסך הכל כותב את הגיגיי תמורת כסף וגם בחינם כבר יותר מעשרים שנה, והשילוב בין כתיבה ובין מחשבים גורם לי הנאה רבה, במיוחד כשאף אחד לא שומר עלי. כדי לעשות את זה אני משתמש במה שכבר צברתי בשנים בהם אני מסתובב באופן פעיל ומקצועי בתחום המחשבים: הספקתי לנהל מעבדה לתיקון והרכבת מחשבים וגם לנהל מרכז תמיכה עוד לפני שהתחלתי לתרגם ולכתוב.

את קריירת הכתיבה שלי התחלתי כמעט מיד לאחר הצבא, במקביל ללימודים האקדמאים, וזה קרה ב-'עולם הספורט', עיתון הספורט הורוד של אבי רצון שבזמנו, כשהעיתונות הכתובה הייתה עדיין חזק על הסוס, שינה באופן משמעותי את הכתיבה בתחום. משם הצטרפתי למקומון 'מלאבס' של רשת שוקן. מלחמת המפרץ הראשונה ב-1991 שינתה אצלי כיוון. העורך דאז, רז זמצקי, השאיר אותי כחלק מצוות מאוד מצומצם שהחזיק את העיתון בכוח. מהר מאוד נחשפתי לתחומים אחרים להוציא ספורט, מכלכלה ועד פוליטיקה ועד בכלל.

אבל מחשבים תמיד היו האהבה שלי, והבלוג הזה הוא האהבה שלי. לא תמיד היא חזקה ואמיצה, אבל היא תמיד קיימת.

אז על מה הבלוג? על מחשבים ועל טכנולוגיות וכל מה שנמצא באמצע. פירוט גדול יותר תמצאו בעמוד 'כוונות'.

(עודכן: 12 באוקטובר, 2015)

תגובות

  1. גילי
    • צבי קצבורג

השארת תגובה