ונהייה ככל העמים

הנה, גם אנחנו זכינו לזה. ההשקה של iPhone 6s ואחיו ה-Plus הצליחו לקבץ ליד הדלתות של חנות iDigital ברצת-אביב כמה מאות אנשים, ולא משנה כמה מאות עדיין די הרבה אנשים, שחיכו לפתיחת הדלתות בחצות כדי לרכוש מכשיר חדש.

והיינו כחולמים? והיינו כשאר העמים? כן, מתברר שגם בארץ יש מספיק פאנבויים של אפל כדי לעשות את זה בדיוק כמו במקומות אחרים בעולם. אז אולי לא ימים, ולכל היותר 12 שעות, אבל הנה גם ישראלים יודעים לנהור אחרי עוד iPhone אחד שלא ממש ברור עד כמה הוא יותר טוב מקודמו. אבל הוא חדש.

בכלל מתברר שכבר ביום הראשון למכירה של המכשירים החדשים בארץ כבר נרשמו כמה מאות יחידות שעברו בעלות מהמלאי של החברות בארץ לידיים פרטיות. המחיר הממוצע ארבעה אלפי שקלים טיבין ותיקלין וגם הרבה יותר. ארבעת אלפים ש”ח. למכשיר אחד.

אתם בטוחים שהמצב במדינה כל כך רע, או שבפער שנוצר בין המעמד הגבוה למעמד העני במדינה שלנו מתברר שיש לא מעט אנשים שיכולים להרשות לעצמם להוציא כזה סכום על מכשיר אחד? כמובן שאפל לא היחידה שדורשת סכום ענק עבור המכשירים שלה, או לפחות עבור חלק מהם, אבל אצלה זה בולט באופן קיצוני כי כל מכשיר חדש שלה נמכר בסכומים כאלה פחות או יותר.

לא מצליח להבין את זה, וכנראה שאני גם אף פעם לא אבין.

תגובה אחת

  1. ליד משכנתא של מיליון ש”ח וג’יפ שעולה משכורת חודשית באחזקה, זאת נראית כמו הוצאה צנועה על גבול הנזירית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.