מפתחים? תשקיעו גם חמש דקות באתר שלכם

Play

בזמן האחרון אני נתקל ביותר מדי מקרים בהם, כשאני מגיע לביקור באתרים של מפתחי אפליקציות, אני פשוט מזדעזע. בחלק מהמקרים זה נקראה כמו אלתור שדומה ל-‘מה זה החרטא הזה’ של דמותו של רון קופמן בתוכנית ‘בובה של לילה’, לפעמים זה בידוק במלכודת קישורים מוזרה שלא ברור למה בכלל יש אליה קישור, ולפעמים זה נראה כמו ניסיון עקום לצאת מדי חובה, ושהעיקר שיהיה דף באינטרנט ששייך למפתח.

כאחד שמסקר אפליקציות באופן קבוע למדי באתר של אנשים ומחשבים, ומקפיד לעקוב ולפרגן כשאפשר ליוצרי אפליקציות ישראליות (בקרו בפורום, בעיקר אם אתם מפתחים), אני רוצה לתת לכם מפתחים יקרים עצה קטנה: או שתפתחו אתר אינטרנט נורמלי, או שתוותרו עליו לחלוטין. כל דבר אחר באמצע, שלא מספק את הסחורה כמו שצריך, גורע לכם נקודות (וכן, דף בפייסבוק בהחלט מספיק לצורך העניין). האפשרות להוסיף קישור לאתר הבית של המפתח היא רק אפשרות, אתם לא חייבים להשתמש בה. ליהפך, אם אתר האינטרנט שלכם לא מצדיק את קיומו ככזה, תוותרו. האפשרות לשלוח אליכם דואר בהחלט מספקת.

כשאני מגיע לאתר שנראה כמו ערבוביה של סתם, זה מיד מוריד אצלי נקודות. המחשבה שעוברת בי היא משהו כמו ‘אם לא היה להם זמן להקדיש יום לבניית משהו פשוט אך רלבנטי ומייצג, מה זה אומר על האפליקציה שלהם?’

מצד שני, אתר, ולו פשוט, שמספק מידע ונראה סביר, מעלה אצלי נקודות כי זה מראה על השקעה, ומי שמשקיע, משקיע לכל האורך. זה עושה לי יותר חשק לבדוק את האפליקציה.

ובאמת שלא צריך הרבה השקעה. יש כל כך הרבה אתרי אחסון זולים מאוד עד חינמיים, ויש כל כך הרבה ערכות נושא מוכנות לשימוש ללא עלות כספית. זה לא חייב להיות אתר מבריק, עם גרפיקה מטורפת ומעברים משגעים. הוא רק צריך להיראות מספיק רציני ומושקע.

שוב, לא מדובר במשהו שהוא בגדר חובה. אבל, אם אתם בוחרים בדרך הזו, אז תעשו את זה כמו שצריך.

 

3 תגובות

 1. תוכל לרשום שמות של נותני השירות של אתרים כאלו?
  מהשירות החינמי ועד לאתרים מעוצבים (לא היקרים למדי).

  יכול מעט לעזור

  🙂

  1. השניים הכי ידועים: wordpress.com לאתר מבוסס WordPress, וכמובן Blogger.com של גוגל. בשניהם לא ממש צריך לשלוט כדי להכין אתר סביר.
   אתרי אירוח בכסף לא חסרים בארץ, ובמחירים נמוכים לתעבורה הנמוכה יחסית שצפויה, אבל במקרה הזה עדיף שתתייעץ עם מומחים גדולים ממני.
   את אחד האתרים שלי אני מארח בחו”ל בכלל, ב-go daddy שגם מציע מחירים נמוכים יחסית לנפחי תעבורה נמוכים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.