קוואלקום מפספסת, אבל זה לא ממש פוגע בה

לכאורה בחודש האחרון, ואולי חודשיים,  יכלו סמסונג (Samsung) ואפילו אינטל (Intel) לחייך חיוך קטן מתחת לשפם התאגידי שלהן. טוב, אולי עווית ולא יותר, אבל בכל זאת הן יכלו להיות מרוצות, לכאורה – אבל בשקט. לפעמים הדרך לקדם את המכירות שלך לא עוברת דרך המוצרים המתקדמים שלך אלא דרך הכשל של היריב עם המוצרים שלו. לפעמים זו אפילו פרסומת יותר טובה – אתה לא רוצה להסתבך? תיקח את המוצרים שלנו לא של החברה האחרת שנפלה לרגע. במקרה הנוכחי מדובר כמובן ב-Snapdragon 810 של קוואלקום (Qualcomm). מה שהייתה אמורה להיות המערכת על שבב נושאת הדגל הנוכחית של החברה, הפך למעין פארסה.

למרות שקוואלקום טוענת שוב ושוב ושוב שאין שום בעיה עם המערכת הזו, לא עוברים כמעט שבועיים בלי דיווח שסותר זאת. החודש זה היה תורו של ה-Mi Note Pro של שאומי (Xiaomi) שאחד מרוכשיו טען שמהכשיר שלו מתחמם יותר מדי, ויותר מאוחר, ולמעשה השבוע, סוני אישרה שה-+ Xperia Z3 שלה מתחמם, ושהיא מתכוונת לשחרר עדכון תוכנה שיתייחס לכך.

הידיעה הראשית שלנו בניוזלטר מספרת, בעקיפין, שקוואלקום אולי לא הודתה רשמית שיש בעיה, אבל היא מצאה תיקון. לתיקון קוראים גרסה 2.1 של אותה מערכת שתשוחרר עבור OnePlus 2. אני לא יודע מה בדיוק התיקון, ואם הוא בוצע בחומרה או בתוכנה, ועד כמה הוא ישפיע לחומרה על הביצועים, אבל ככל הנראה שבעיית ההתחממות הייתה גם הייתה, או קיימת גם קיימת.

זוכרים את הנפילה של NVIDIA עם מעבדי ה-Tegra 4 שלה? התחממות היתר שלהם עצרה את המכירות של המעבד הזה למרות הביצועים שלו, וחברות התרחקו ממנו כמו מאש למרות ההצלחה של Tegra 3 לפניו. האם זה יקרה גם במקרה של קוואלקום? אני די סקפטי, ובכל מקרה לא יותר מאשר בשוליים. זו חברה חזקה מדי בתחום המערכות על שבב, ואי אפשר להתעלם מהעבר הארוך והמאוד מוצלח שלה. חוץ מזה, חברות לא ממהרות להחליף את הספקיות שלהן.

במידה מסוימת זה אפילו מזכיר את אפל שיכולה ‘להרשות’ לעצמה תקלות ולצאת מזה בקלות בזכות מאגר הפאנבוים הבלתי נגמר שלה. רק שבמקרה הזה לא מדובר בצרכנים אלא ביצרניות.

 

הטור פורסם לראשונה בניוזלטר השבועי של TGspot

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.