התקדים המסוכן שנקבע עם השקת Meizu m6

אי אפשר לומר על מייזו (Meizu) שהיא לא השפיעה על השוק בזמן האחרון, ההשקה של סדרת ה-Pro 7 עם המסך האחורי של החברה בהחלט הצביעה על כיוון חשיבה מעניין, על משהו יצירתי, על חדשנות. לא בטוח עדיין איך המכשיר יתקבל בשוק, אבל בהחלט היה בו משהו מרענן עבור החברה שגם כך עד עתה משם יחסית טוב בשוק הביניים, בעיקר בישראל, עם כמה מכשירים מצוינים, כולל Meizu Pro 6 Plus המצוין משנה שעברה. אבל בקושי עברו חודשיים מההשקה הגדולה באמת, כבדרך השיקה החברה גם את ה-m6 Note לשוק הביניים, ואל השוק הגיח לו עוד מכשיר אחד, ה-Meizu m6, מכשיר שוק הכניסה החדש של החברה. בעצם, חדש זו מילה גדולה עבורו. עוד חדש אחד כזה ואבדנו. זה חדש שצריך לעורר תהיות רבות, ואפילו דאגה.

וזאת מדוע? כי אם בוחנים לעומק את המכשיר החדש לעומת מכשיר הדור הקודם שהוא מחליף, Meizu m5, מגלים שרב הדומה על השונה. עד כמה דומה? הרבה הרבה הרבה יותר מדי. למעשה, אני די מופתע שעד עתה לא ממש קראתי איזו התייחסות למה שקרה כאן. אם תקראו את הידיעות שפורסמו תגלו שההבדלים הם מגוכחים: גוף שעבר עיצוב מחדש, מצלמת סלפי שהוגדלה מ-5 ל-8 מגה-פיקסל – ושלא תחשבו שזה עלה למייזו יותר מדולר, מחבר USB-C מתבקש, וכמובן מערכת הפעלה. זהו, כל השאר אותו דבר.

הבעיה היא לא אי השינוי המובהק, כי כבר קרה שחברות מתגו מחדש מכשירים – כן שאומי (Xiaomi), אתם. לא שכחתי שה-Mi A1 זה בעצם Mi 5X רק עם אנדרואיד נקי, ועוד רגע אני חוזר אליכם – אבל בדרך כלל נותנים לזה את אותו שם עם סיומת קצת שונה, מוסיפים איזה Plus או Pro לשם, או סתם את הסימן +, מספרים שזה שדרוג קטן, אבל דור חדש?

התיאור של Meizu m6 מציג אותו כחידוש מוחלט

ועוד יותר גרוע, אם תקראו את התיאור של ה-Meizu m6 באתר הרשמי של החברה (לחצו כאן), לא תחשבו לרגע שמדובר במכשיר שעבר שדרוג קל ושינוי שם בלבד. התיאורים מתייחסים למשהו חדש לגמרי. אני אפילו חושש להשוות את זה לדף של ה-Meizu m5 כדי לא לגלות שגם הטקסטים נשארו אותו דבר.

מה אני מתרגש כל כך מכשיר שוק כניסה שעולה בקושי 100 דולרים? כי התופעה מטרידה אותי. כי זה מגיע אחרי ה-Mi Max 2 של שאומי, שהוא מכשיר שאני אוהב באופן אישי, אבל עד עתה אני לא מצליח להבין את הצעדים אחורה שלקחה עבורו החברה בהשוואה ל-Mi Max, שבסופו של דבר השאירו לי בפה טעם חמוץ.

אני מקווה מאוד שהתקדימים האלה לא יהפכו למגמה. זו הסיבה שאני מודאג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.