ביי ביי אלופ ביי ביי

האמת היא שלא חשבתי שלקראת ההשקה של Windows 10 מיקרוסופט (Microsoft) תעשה שידוד מערכות רציני בהנהלה. הרי על פניו, לקראת השקת מערכת הפעלה חדשה שהיא כל כך חשובה לחברה, דווקא היה נדמה שישתדלו לשמור על שקט ולהתרכז במטרה. אבל סטיה נדלה הוא כנראה מנהל מסוג אחר והוא שלח הביתה, אם לומר בעדינות, שלושה סגני נשיא.

בין השלושה נמצא גם האדון סטיבן אלופ. כן ההוא שהיה פעם סגן נשיא במיקרוסופט, עבר לנוקיה (Nokia) והשמיד אותה, וחזר למיקרוסופט כמו ‘מלך’, לפחות לטעמו, ואפילו חשב שהוא מועמד להחליף את סטיב באלמר. לומר שזו הפתעה גדולה? ברור שלא. סגן נשיא או לא, היה די ברור שברגע שנדלה נבחר זו רק שאלה של זמן.

איך התקבלה העזיבה שלו? אני חושב שאצל רבים בתחום די בסיפוק, ואני בטוח שגם אם אף אחד לא יגיד את זה בקול רם, אבל היו לו מעט מאוד אוהבים, הרבה מאוד שונאים, והם בשקט פחות או יותר אמרו “יש”. אני חייב להודות שגם אני מרגיש שהוא קיבל בדיוק את מה שמגיע לו. לא שאני דואג לו כמובן, לא מבחינה כספית בוודאות, אבל אני בטוח שאיזושהי חברה תקלוט אותו, ולו בשביל להשיג כותרות לזמן מה.

כמובן שבעולם העיתונות הטכנולוגי אי אפשר לגמרי בלי תיאוריות קונספירציה, או שיותר נכון, קצת לעג לראש. תראו למשל מה הכותרת של The Verge בנושא: “מהי החברה הבאה שסטיבן אלופ יגנוב עבור מיקרוסופט?”, וכותרת המשנה אפילו גרועה יותר: “סוס טרויאני, מלך הגנבים”.

TheVerge

כן, לא ממש אוהבים אותו שם. אני בטוח שגם פה.

כהערת סיום אני רוצה לומר שאני חושב שנדלה עושה יופי של עבודה מאז שמונה למנכ”ל מיקרוסופט, והוא מצליח לאושש אותה בכל הכיוונים. כמובן שהכל תלוי כמובן במה שיקרה עם Windows 10, אבל עד עכשיו זה נראה טוב.

ועוד הערה אחת, זה לא אומר שאני אוהב את התפקוד של מיקרוסופט ישראל. איפה הימים שהיו דואגים שם לפמפם את החומרים החדשים שעומדים לצאת? כלום. מת. כאילו חוץ ממרכז הפיתוח בהרצליה כבר לא ממש מעניין שום דבר.

קרדיט תמונה: (Luca Sartoni (Through Flickr)(CC 2.0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.