כבר בן 23 שנים אבל עדיין מצליח לרתק – Hattrick משחק ניהול הכדורגל שהוא סוג של אגדה

לקראת הפתיחה של העונה החדשה ביקום של משחק ניהול הכדורגל Hattrick הכריזו מפתחי המשחק על תוספת של עוד חמש מדינות. כעת מיוצגות במשחק מספר שיא של 144 מדינות, והן מצטרפות לשורות בדיוק כשהמשחק חוגג 23 שנים ומשיק את העיצוב החדש שלו.

העיצוב הוא רק חלק מההתחדשות שעובר האתר עם פתיחת העונה ה-74 של המשחקים באופן כללי וה-60 בישראל. אני לא חושב שלרגע חשבו יוצרי המשחק, שהתחיל עם 16 קבוצות שבדיות בלבד ב-30 באוגוסט 1997, שכל כך הרבה שנים לאחר מכן הוא עדיין יחזיק מעמד, כשלאורך השנים הם רואים איך הרבה מאוד משחקים מקוונים מאבדים את הדרך ונעלמים.

גם האטריק, שמוצע בחינם אך חי מכך שהוא מציע גם מנויים כספיים שמעניקים קצת יותר יכולות בניהול הקבוצה – אם כי לא על המגרש עצמו, שם לא משנה אם אתה מנוי בתשלום או משחק בחינם, סבל מירידה במספר המשתמשים אם כי מנהליו טוענים שבשנה האחרונה יש שוב קפיצה אם כי זה לא ממש מפתיע לאור הקורונה (COVID-19, אם אתם מתעקשים).

הוא עדיין מצליח לפסוע על הגבול: הוא לא מסובך מדי להבנה ותפעול, אבל הוא כן מספיק מורכב בכדי למשוך, לגרום להשקיע בו זמן. הוא גם עדיין נותר מקום מפגש לאנשים מכל העולם – אחת הקבוצות שלי הין בעומאן – אם כי ללא ספק הפורומים שלו היו פעם מדהימים ועמוסי פעילות שאינה קשורה רק למשחק, ומי שזוכר/הכיר את פורום ‘האולדיז’ יודע בדיוק על מה אני מדבר, וגם הם כמו הרבה מאוד רשתות חברתיות אחרות נפגעו בגלל פייסבוק (Facebook) ושירותי הבת שלה ועיקר העניין כיום הוא בעיקר מקצועי.

Hattrick האטריק התמונה החדשה של עמוד הבית המורחב
הציור החדש בעמוד הבית הרשמי החדש של האטריק (תמונה: Hattrick)

מכור ל-Hattrick? כנראה שכן

אני לא זוכר בדיוק באיזו עונה גלובלית/מקומית הצטרפתי. בכל מקרה בפעם הראשונה נטשתי אבל אז חזרתי שוב ומאז אני כבר ברציפות 15 שנים בהאטריק, וכבר מנוי משלם ברמה כזו או אחרת כבר 12 שנים. הרבה פעמים חשבתי לנטוש, בעיקר בגלל ‘עצבים’ על מנוע המשחק, אבל הנה אני עדיין כאן, עדיין אוהב את זה, עדיין מכין הרכבים ובוחר אימונים, וקונה ומוכר שחקנים מומצאים, ועדיין מנסה לנצח בכל משחק שהקבוצות שלי עולות אליו.

העונה החדשה מתחילה בשבוע הקרוב כרגיל עם משחק גביע. הקבוצה הישראלית שלי מתחילה עוד עונה ברמה הרביעית, וזו הולכת להיות עונה קשה בשבילה. אחרי שהתרגלתי להיאבק על אליפות הליגה כמה שנים ברציפות, כולל שנתיים של זכייה אך כישלון להעפיל במשחקי המבחן לליגה השלישית, אני צריך לבנות קבוצה מחדש כשאין לי כסף בקופה. אני נפטר מהשחקנים היקרים ומקווה שמה שיש יספיק כדי לשרוד – ואם לא, אז לא.

העונה שעברה גם הייתה עונה בה הפורום של הליגה המסוימת שלי היה מאוד פעיל לאורך כל השבוע, וזה הזכיר לי שוב את ימי הקסם האלה בהם פגשתי אנשים ושוחחתי עמם באמצעות המקלדת ולא בפייסבוק ולא ב-WhatsApp. ואני מקווה שההנאה הזו תימשך גם העונה לאחר שהבית שלי עבר תחלופת קבוצות גדולה מאוד.

להגיד שאני מתרגש? לא, ממש לא, אבל כן מייחל לראות אם המשימות והיעדים שלי יושגו – כולל הכנסת שחקנים לנבחרות לאומיות כאלו או אחרות. הפרויקט של קבוצת המקור שלי הפעם זה חלו. שמיועד לנבחרת מצרים. מחזיק לו אצבעות.

ועוד כמה מילים

המדינות החדשות הן, דרך אגב, מיאנמר (בורמה לשעבר), זמביה, סן מרינו, פורטו ריקו והאיטי. הן משלימות את התמונה לקראת עוד משהו שהוא חלק מהשינוי שעובר המשחק: השקת טורניר גביע עולמי חדש שאולי יאפשר ליותר מדינות קטנות לפרוץ לשלבים מאוחרים יותר. אבל זה כבר סיפור אחר שאני מזמין אתכם לבחון שוב בעצמכם.

אז אם בא לכם לפגוש מקרוב את משחק הניהול המחזיק מעמד כל כך הרבה שנים, שמצליח להתחדש מדי פעם, ועוד יותר אם באל לכם לחזור, אז ספרו לי וחפשו את הקבוצה הראשית שלי, Ramat Verber Fighters.

תמונה ראשית: Hattrick

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.